رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

نزدیک شدن به پایان سال و اوج گرفتن بحران خاموشی، مدیران برقی را امروز دور هم جمع کرد تا در مورد این مساله به بحث و گفت‌وگو بپردازند و مشکلات و چالش های این صنعت

نزدیک شدن به پایان سال و اوج گرفتن بحران خاموشی، مدیران برقی را امروز دور هم جمع کرد تا در مورد این مساله به بحث و گفت‌وگو بپردازند و مشکلات و چالش های این صنعت رامورد ارزیابی قرار دهند. خلاصه‌ این گردهمایی را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا هوشنگ فلاحتیان که تا چند روز پیش معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی بود، امروز با عنوان مشاور وزیر سخن گفت و شرایط فعلی صنعت برق را تشریح کرد.

وی همچنین اظهار کرد: ظرفیت نیروگاه ها از سال ۱۳۹۲ تاکنون از ۶۹ هزار مگاوات به ۷۹ هزار مگاوات رسیده که این رقم تا قبل از زمان اوج مصرف یعنی تابستان سال آینده به ۸۰ هزار مگاوات خواهد رسید.

پس از آن همایون حائری – معاون فعلی وزیر نیرو در امور برق – از برنامه وزارت نیرو برای توسعه تجدید پذیرها گفت و وعده داد که تا پایان دولت دوازدهم نزدیک به ۲۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی که حدود ۴۰۰۰ مگاوات آن از محل انرژی‌های نو است، به بهره برداری برسد.

علاوه بر این وی در حاشیه این برنامه در پاسخ به سوال ایسنا صراحتا اعلام کرد که وزارت نیرو برنامه ای برای افزایش قیمت برق ندارد.

وزیر نیرو نیز که تنها به سخنرانی در مراسم اکتفا کرد و حاضر به پاسخگویی به خبرنگاران نشد، درباره شرایط آب و برق هشدار داد و اعلام کرد که امسال مشکلاتی در هر دو حوزه گریبانگیر وزارت نیرو خواهد شد .

پس از هشدارهای وزیر، آرش کردی – مدیر عامل توانیر – با خضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص وضعیت برق در تابستان و اینکه آیا صنعت برق به دنبال قطع و جریمه مشترکان پر مصرف است گفت: در صورتی که در فصل تابستان با مشکل تولید و تامین برق مواجه شویم، در مورد مشترکانی که بیش از حد دیماند (بسته به نوع قرارداد مصرف) برق مصرف کنند، صنعت برق می‌تواند پس از صدور چندین اخطار در فواصل زمانی مختلف، نسبت به قطع برق این مشترکان اقدام کند.

همچنین مجری طرح برق روستایی در جمع خبرنگاران از برق‌دار شدن ۴۰۰ روستای زیر ۱۰ خانوار تا پایان سال ۱۳۹۶ خبر داد و گفت: برای این منظور ۹۰ میلیارد تومان سرمایه در نظر گرفته شده است.

همایش مدیران ارشد برق امروز سه‌شنبه با حضور مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های برق سراسر کشور در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی