رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر در قلعه گنج

مدیر شبکه برق قلعه گنج از راه اندازی نیروگاه‌های بادی و خورشیدی جهت استفاده از انرژی‌های پاک و تولید (برق پاک) خبر داد.

مدیر شبکه برق قلعه گنج از راه اندازی نیروگاه‌های بادی و خورشیدی جهت استفاده از انرژی‌های پاک و تولید (برق پاک) خبر داد.

بیژن مجازی مدیر برق شهرستان قلعه گنج گفت: شهرستان قلعه گنج با دارا بودن شرایط جوی و تابش مستقیم نور خورشید منطقه‌ای مناسب برای تولید برق از انرژی‌های پاک خوردشید و باد است.

مجازی افزود: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جهت استفاده هر چه بیشتر از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با شناسایی نقاط مساعد جهت نصب نیروگاه‌های بادی و خورشیدی اقدام به نصب ایستگاه باد سنجی با استفاده از روش میکرو تایپینگ در دالان باد شهرستان قلعه‌گنج کرده است.

مدیر برق شهرستان قلعه گنج ادامه داد: در همین راستا با نصب دکل ایستگاه بادسنجی در ارتفاع ۸۱ متر و نصب ۸ عدد سنسور اطلاعاتی نظیر سرعت باد، جهت باد و میزان تشعشع ورطوبت ازطریق بسترمخابرات وسیم کارت ۴G به ستاد شرکت توزیع وسازمان انرژی‌های پاک (ساتبا) جهت بهره برداری لازم ارسال می‌گردد.

وی گفت: پس از تجزیه و تکمیل داده‌ها بوسیله دکل نصب شده در دوره‌ای یک ساله بسته سرمایه گذاری اطلاعات جهت نصب نیروگاه بای در این منطقه آماده و قابل ارائه به سرمایه گذاران خواهد شد.

وی اظهار کرد: در راستای تولید برق با انرژی‌های پاک، نیروگاه ۴ مگاواتی خورشیدی توسط شرکت صبا از شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در شهرستان در حال انجام می‌باشد که فاز اول آن که بخش مگاواتی می‌باشد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مجازی افزود: در همین راستا نیز قرارداد خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های کوچک خورشیدی،۵ کیلوواتی توسط شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان و کمیته امداد امام خمینی منعقد شده که ۲۱۰ خانوار روستایی واجد شرایط جهت نصب صفحات خورشیدی در شهرستان شناسایی شده اند.

وی گفت: این افراد می‌توانند در محل زندگیشان که دسترسی به برق سخت و امکان پذیر نمی‌باشد در پشت بام منازل سیستم خورشیدی را نصب کنند که با یک قرارداد ۲۰ ساله از این افراد اداره برق، برق تولیدیشان را با نرخ هر کیلووات ساعت حدود ۸۰۰ تومان خریداری خواهد کرد که روش باعث تولید انرژی پاک و تجدید ناپذیر و درآمد پایدار برای روستاییان خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی