رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

شرکت ملی نفت و گاز قطر (قطر پترولیوم) در نظر دارد ، به علت رشد سریع تقاضای انرژی در چین ، همکاریهای خود با شرکت های نفت این کشور در زمینه نفت

شرکت ملی نفت و گاز قطر (قطر پترولیوم) در نظر دارد ، به علت رشد سریع تقاضای انرژی در چین ، همکاریهای خود با شرکت های نفت این کشور در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی را توسعه دهد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا دوحه به همین منظور «سعد شریده الکعبی» مدیراجرایی این شرکت راهی پکن شد.

هدف از سفر الکعبی دیدار و گفت وگو با مقامات شرکت ملی نفت و شرکت ملی پتروشیمی چین و سایر شرکت های نفتی این کشور برای افزایش همکاری ها عنوان شده است .

اوایل سال میلادی ۲۰۱۷ اولین خط حمل و نقل دریایی مستقیم بین بندر حمد در قطر و شانگهای در چین راه اندازی شده و اکنون قطر به دومین تامین کننده بزرگ گاز ال.ان.جی چین تبدیل شده است و با توجه به رشد سریع افزایش تقاضای انرژی در چین پیش بینی می شود جایگاه قطر فراتر هم برود .

از سوی دیگر چین به دنبال افزایش صادرات خود به ویژه مصالح ساختمانی به بازارهای قطر است و در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های بزرگ چین محصولات خود را در نمایشگاه دائمی ساخت چین در دوحه، به نمایش گذاشته‌اند.

پیش از این رسانه های قطری از افزایش مبادلات تجاری با چین به ۵ میلیارد دلار خبر دادند.

هفته گذشته شرکت ملی نفت قطر اعلام کرد؛ با ادغام دو شرکت تولیدی گاز طبیعی« قطر گاز» و «راس گاز» ۲ میلیارد ریال قطری ( معادل ۵۵ میلیون دلار ) در هزینه های سالانه خود صرفه جویی می کند.

قطر گاز مسئولیت تولید ال ان جی ( گاز مایع ) با ظرفیت ۷۷ میلون تن در سال را دارد.

۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی قطر از فروش نفت و گاز به دست می آید .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی