رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از

کشور دانمارک در سال ۲۰۱۵ توانسته بود رکورد تولید ۴۲ درصد از برق توسط انرژی باد را در کارنامه خود ثبت کند و این رکورد اکنون با تعداد ۲۰ درصد توربین کمتر

کشور دانمارک در سال ۲۰۱۵ توانسته بود رکورد تولید ۴۲ درصد از برق توسط انرژی باد را در کارنامه خود ثبت کند و این رکورد اکنون با تعداد ۲۰ درصد توربین کمتر، در سال ۲۰۱۷ به ۴۳/۶ درصد رسید.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از زیست آنلاین، دانمارک با تأمین تقریبا نیمی از برق خود از انرژی باد، یک رکورد جدید انرژی تجدید پذیر را در سال ۲۰۱۷ به دست آورد.

این منبع تجدید پذیر ۴۳/۶ درصد از تقاضای برق این کشور را تامین می کند که رکورد آن در سال ۲۰۱۵ که ۴۲ درصد بود را شکست.

تنها چند سال باقی مانده است که این کشور بتواند ۵۰ درصد از برق خود را از انرژی باد دریافت کند.

طبق گفته شرکت Renewables Now، توربین های بادی در سال ۲۰۱۷ به طور به طور ویژه ای فعالیت داشتند و در طول ۱۲ ماه ۱۴٫۷۰۰ گیگاوات ساعت برق تولید تولید کردند که خود یک رکورد جدید است. از سال ۲۰۰۱، هرچند حدود ۲۰ درصد توربین های کمتری در این کشور وجود دارد، اما ظرفیت انرژی بادی فعال در این کشور دو برابر شده است.

این به بدان دلیل است که توربین های امروز بزرگتر و کارآمدتر هستند. این کشور ۵/۳ گیگاوات نیروگاه بادی در زمین و دریای آزاد نصب کرده است و بیشتر توربین های دریایی بعد از سال ۲۰۰۱ نصب شده اند.

تا سال ۲۰۲۰، دانمارک می تواند تقریبا نیمی از برق خود را از طریق باد به دست آورد. تا آن زمان این کشور باید قادر به تولید ۸۰ درصد برق خود از منابع تجدیدپذیر از جمله زیست توده و انرژی خورشیدی باشد.

طبق اظهارات نخست وزیر لارس لوکاس راسموسن در سخنرانی سال جدید، یکی از بزرگترین شرکت های ساخت توربین بادی در جهان، با نام Vestas، در دانمارک مستقر است و شرکت های بزرگ دانمارکی، تکنولوژی سبز خود را در سراسر جهان به فروش می رسانند.

مدیر عامل شرکت، لارس آگارد، گفت که نقاط عطف تولید انرژی مانند نرخ ۴۳/۶ درصد، کمک می کند راه حل های دانمارکی را در دستور کار قرار دهند.

در پایان سال ۲۰۱۷، Vestas یک سفارش احداث نیروگاه ۹۶ مگاواتی را برای یک مزرعه باد در هند اعلام کرد

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی