رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

آغاز تولید پکیج شوفاژ دیواری بوش آلمان توسط بوتان
با سرمایه‌گذاری شرکت آلمانی در ایران انجام شد:

آغاز تولید پکیج شوفاژ دیواری بوش آلمان توسط بوتان

با افتتاح این خط تولید نه تنها شاهد اشتغال‌زایی در بخش صنعت خواهیم بود بلکه با افتخار نیز اعلام می کنیم که راه ‌اندازی این خط تولید موجب استخدام نیروهای جدید در این کارخانه نیز شده است.

خط تولید پکیج شوفاژ دیواری بوش آلمان در کارحانجات گروه صنعتی بوتان در شهر صنعتی کاوه با حضورمدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی و نمایندگان شرکتهای بوتان و بوش راه اندازی شد.

در این مراسم عباس هاشمی مدیرکل صنایع فلزی ولوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که ظرفیت تولید پکیج گرمایشی کشور حدود ۱٫۷ میلیون دستگاه است‌ اظهار کرد: میزان تولید کشور در حال حاضر با ۱۰ واحد تولیدی فعال حدود ۶۰۰ هزار دستگاه است که خوشبختانه در صنایع گازسوز، ایران به بالای ۹۰ درصد تولید داخل رسیده و واردات ما در این صنایع بسیار ناچیز است.

مدیرکل صنایع فلزی  وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تامین بیش از ۹۰ درصد نیاز صنایع گازسوز کشور در داخل، گفت: کل واردات وسایل گرمایشی در سال گذشته نزدیک به ۸٫۵ میلیون دلار بود که در ۹ ماه سال ۹۶ این مبلغ به ۱٫۲ میلیون دلار رسید.

«عباس هاشمی» در مراسم افتتاح خط تولید پکیج شوفاژ دیواری در گروه صنعتی بوتان با اشاره به اینکه کشور ایران قابلیت بالایی در حوزه انشعابات گازی دارد، افزود: اکنون بیش از ۸۰ درصد شهرها و روستاهای کشور از نعمت گاز برخوردارند، بر این اساس حمایت از گسترش عرضه و تولید چنین محصولاتی لازم است.

به گفته این مقام مسئول، مطابق آمارها ظرفیت تولید پکیج گرمایشی کشور سالیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه است، این تعداد محصول فقط در ۱۰ واحد فعال کشور تولید می شود.

هاشمی ابراز امیدواری کرد در مرحله دوم همکاری با این شرکت آلمانی شاهد فعالیت‌های نرم افزاری و آموزش پرسنل در سطوح مدیریتی، بازار، تولید و توسعه محصولات در ایران باشیم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این شرکت صنعتی بتواند به عنوان هاب (مرکز) منطقه سهم بسزایی در بازار خارجی و صادرات محصولات خود داشته باشد.

به گفته این مدیر وزارت صنعت، دولت نیز همه توان خود را برای حمایت از چنین فعالیت‌های اقتصادی در کشور به کار خواهد بست.

برپایه این گزارش، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این مراسم اظهار داشت: با صدور همه مجوزهای لازم، این کارخانه در مدت چهار ماه به بهره برداری رسید.

«محمدرضا حاجی پور» گفت: آمادگی داریم در خصوص انتقال فناوری و همچنین سرمایه گذاری های مشترک با سرمایه گذاران خارجی همکاری داشته باشیم.

** چشم انداز روشن تولید در ایران

در این مراسم رئیس هیات مدیره بوش تجارت پارس (شعبه شرکت بوش در ایران‌) در جمع خبرنگاران افزود: شرکت بوش افق فعالیت خود را در ایران بسیار گسترده می بیند؛ بازار ایران دارای پتانسیل بالا، جمعیت بالا و پر تقاضا است و از طرفی تولید در ایران نیز به دلیل وجود نیروی جوان متخصص و تحصیل کرده چشم انداز روشنی دارد.

«آندریاس اشمیت» اظهار کرد: بررسی های ما بیانگر ظرفیت ها و توانمندی های شرکت بوتان در تولید انواع محصولات گرمایشی بود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم در گام نخست با این شرکت به عنوان شریک تجاری در تولید این محصولات همکاری کنیم.

وی با تاکید بر حمایت های وزارت صنعت از این صنایع در کشور گفت: اعمال تعرفه ۳۲ درصدی برای ورود پکیج گرمایشی از جمله این حمایت هاست .

وی افزود: فعالیت مشترک شرکت بوتان و بوش آلمان یک مشارکت برد –برد است وما از شرکت بوش انتظار داریم تا در فاز بعدی فعالیت های تحقیق و توسعه و مدیریت نرم افزاری خود را در ایران انجام داده و سهم بازار خارجی شرکت بوش در منطقه نیز به شرکت بوتان سپرده شود تا این شرکت بتواند به هاب محصولات بوش در منطقه تبدیل شود.

در ادامه حاجی پور، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز با طرح اینکه شرکتهای بوتان و بوش از جمله شرکتهای بسیار بزرگ و معتبر در حوزه صنایع لوازم خانگی و تاسیساتی هستند، گفت: این سازمان در کنار وزارت صنعت، آماده هر گونه همکاری در جهت رفع موانع تولید و مشکلات تولید کنندگان و از جمله این دو شرکت بزرگ می باشد

وی افزود: از زمان صدور جواز تا زمان صدور پروانه این پروژه، حدود ۴ ماه زمان طی شد که از این حیث یکی از سریعترین پروژه هایی بوده است که در سطح استان و یا کشور اجرا شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه با بیان اینکه استان مرکزی چهارمین قطب صنعتی کشور است، دراستفاده از نیروهای متخصص و فنی استان در توسعه سهم بازار محصولات تولید داخل تاکید کرد.

در این مراسم، مهدی چنگیزی رئیس هیات مدیره گروه صنعتی بوتان نیز یکی از اهداف امضای قرارداد گروه صنعی بوتان با شرکت بوش را‌ پویا شدن تولید در کشور دانست و گفت: براساس منعقد شده با شرکت بوش ، ۳ محصول پکیج شوفاژ دیواری ۲۴، ۲۸ و ۳۵ کیلووات در ایران تولید و عرضه می شود که امروز پس از یک‌سال شاهد به ثمر نشستن این قرارداد هستیم.

وی ادامه داد: این شرکت آلمانی سالانه ۱۰درصد از درآمد فروش خود را در بخش تحقیق و توسعه هزینه می‌کند بنابراین همکاری با این شرکت می‌تواند در به روز شدن صنایع ایران تاثیر‌گذار باشد.

این عضوهیئت مدیره بوتان در ادامه در‌باره تولید سالانه آبگرمکن دیواری نیز گفت: سالانه ۷۰۰هزار آبگرمکن در کارخانه ما تولید می شود که بیش از ۱۳۰ هزارعدد از این محصول به اسپانیا ‌،ایتالیا ،روسیه و کشورهای ‌همسایه صادر می شود.‌همچنین محصولات بوتان سومین سهم بازار آبگرمکن را در کشور ایتالیا دارد.

به گفته وی این شرکت سالانه ۲۵۰ هزار تولید شوفاژ دیواری دارد که از بخشی از این تولیدات به کشورهای گرجستان و روسیه صادر می‌شود.

چنگیزی با بیان اینکه محصولات تولید شده دربوتان از مدل‌های به روز است که اکنون در اروپا تولید وعرضه می شود افزود:‌با افتتاح این خط تولید نه تنها شاهد اشتغال‌زایی در بخش صنعت خواهیم بود بلکه با افتخار نیز اعلام می کنیم که راه ‌اندازی این خط تولید موجب استخدام نیروهای جدید در این کارخانه نیز شده است.

وی در پایان با تاکید براینکه تولید،فروش و ارائه خدمات پس از فروش از مهم ترین مواردی است که در قرارداد ۵ ساله ما با شرکت بوش تنظیم شده است گفت: امیدوارم سطح همکاری‌های اقتصادی ما با بوش افزایش یابد تا شاهد شکوفایی بیشتراقتصاد کشور در زمینه تولید وسایل گرمایشی در کشور باشیم.ما اعضای بوتان قصد داریم سهم محصولات مان را افزایش دهیم تا خدمات منحصربه‌فردی به مشتری ارائه کنیم.

آندریاس اشمیت رییس هیات‌مدیره بوش تجارت پارس، که به نماینگی از شرکت بوش در این مراسم حضور یافته بود به خبرنگاران گفت: بازار ایران دارای پتانسیل بالای جمعیت و پرتقاضا است و از طرفی تولید در ایران نیز به دلیل وجود نیروی جوان متخصص و تحصیل کرده چشم انداز روشنی دارد.

رئیس هیات مدیره بوش تجارت پارس در تشریح همکاری این شرکت با شرکت بوتان اظهار کرد: بررسی های ما بیانگر ظرفیت ها و توانمندی های شرکت بوتان در تولید انواع محصولات گرمایشی بود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم در گام نخست با این شرکت به عنوان شریک تجاری در تولید این محصولات همکاری کنیم،‌ضمن آن که مقبولیت مردمی شرکت بوتان در ایران نیز در این همکاری برای ما اهمیت ویژه ای داشت

اشمیت افزود : با توجه به اینکه در زمانه در حال تغییر هستیم برای ما خیلی مهم است که یک همکار و شریک قابل اطمینان داشته باشیم. بنابراین اعتماد عامل مهمی برای ما در زمینه همکاری با سایر کشورها برای رسیدن به بازار موفق است. با توجه به این نکات شرکت بوتان با عملکرد خود در این سالها توانست اعتماد ما را به خود جلب کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی