رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

انتخابات چهره سال 96 راه و ساختمان کشور
برای پنجمین دوره متوالی برگزار می‌شود؛

انتخابات چهره سال ۹۶ راه و ساختمان کشور

برای پنجمین دوره پیاپی به همت دبیرخانه جشنواره چهره سال راه و ساختمان و با حمایت رسانه‌های عمومی و تخصصی، انتخاب چهره سال ۹۶ با رأی‌گیری از کمیته‌های داوران منتخب و رای شهروندان برگزار خواهد شد.

برای پنجمین دوره پیاپی به همت دبیرخانه جشنواره چهره سال راه و ساختمان و با حمایت رسانه‌های عمومی و تخصصی، انتخاب چهره سال ۹۶ با رأی‌گیری از کمیته‌های داوران منتخب و رای شهروندان برگزار خواهد شد.

انتخاب چهره سال ۹۶ که همانند چهار سال‌ها گذشته به همت دبیرخانه چهره سال راه و ساختمان کشور برگزار می‌شود، توانسته جایگاه خود را در میان فعالان و متخصصان عمران و ساختمان کشور به دست آورد، این انتخابات هرساله با فراخوان عمومی آغاز و با شرکت نامزدها در گروه‌های تعیین‌شده برگزار می‌شود.

گفتنی است مرحوم محسن آقایی چهره اولین دوره این جشنواره و پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، با کسب آرای شهروندان به‌عنوان چهره سال ۱۳۹۳ صنعت ساختمان برگزیده شد همچنین علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز نیز توانست به‌عنوان چهره سال ۱۳۹۴ صنعت ساختمان دست یابد.

سال گذشته نیز منتخبان در پنج گروه شهرداران، مدیران کل راه و شهرسازی، روسای شورای شهر، روسای نظام‌مهندسی استان‌ها و مدیران دولتی به رقابت پرداختند که در نهایت ۱۳۶ هزار و ۱۴۱ نفر در این رای گیری مشارکت داشتند و با رای این شهروندان، منتخبان هر گروه به‌عنوان چهره سال ۱۳۹۵ در گروه‌های پنج گانه معرفی شدند و در مراسمی که در هتل استقلال برگزار شد باحضور مقامات بخش دولتی و خصوصی لوح‌های تقدیر و تندیس چهره سال خود را دریافت کردند.

انتخاب چهره سال راه و ساختمان کشور، انتخابی کاملاً رسانه‌ای است و توسط مخاطبان گزینش خواهند شد. این برنامه به یکی از برنامه‏های رسانه‌ای بزرگ کشور در پایان سال بدل شده است که امسال نیز رسانه‌های مختلف ملی و استانی در اجرای این برنامه مشارکت دارند.

انتخابات چهره سال ۱۳۹۶ راه و ساختمان با تغییراتی شکلی در گروه ‏های پنج گانه شهرداری، مدیران راه و شهرسازی، روسای نظام‌مهندسی استان‌ها، پروژه‏های شاخص و مطرح عمرانی و شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی، ریلی و جاده‌ای انجام می‌گیرد و مخاطبان می‌توانند در هر دسته به یکی از کاندیداها رای دهند و در نهایت بالاترین رای در هر گروه به‌عنوان برترین آن گروه و دسته انتخاب خواهد شد.

لازم به ذکر است ابتدا با تشکیل هیئت‌داوران، کاندیداهای گروه‌های پنج گانه توسط کمیته‌های منتخب مورد ارزیابی قرارگرفته و با توجه به شاخص‌های موردنظر از هر گروه پنج چهره معرفی می‌شوند تا مردم از طریق رای گیری به چهره‌های موردنظر خود رای دهند. در نهایت و با پایان مرحله دوم بالاترین رای مردمی در هر گروه به‌عنوان چهره سال راه و ساختمان در همان گروه انتخاب و معرفی خواهد شد.

هیئت‌داوران تا ۵ اسفندماه کاندیداها را معرفی می‌کنند و رای گیری مردمی نیز از ۷ اسفندماه الی ۱۵ اسفندماه سال ۱۳۹۶ خواهد بود.

تاریخ برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره نیز در ۱۷ اسفندماه با حضور مقامات دولتی و بخش خصوصی برگزار می‌شود و به کلیه کاندیداهای منتخب هیئت‌داوران لوح سپاس داده شده و نفر اول هر گروه نیز که با رای مردم انتخاب شده است در این روز تندیس چهره سال ۱۳۹۶ راه و ساختمان کشور اهدا می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی