رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۲۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 7 March

صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با اشاره به بالا بودن جایگاه صنایع کوچک در اقتصاد ایران، گفت: در حال حاضر، صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با اشاره به بالا بودن جایگاه صنایع کوچک در اقتصاد ایران، گفت: در حال حاضر، صنایع کوچک بیش از ۹۰ درصد صنعت کشور و بالغ بر ۸۰ هزار واحد را شامل می شوند.

«محمدحسین مقیسه»در دیدار با مدیر امور بین الملل صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی، بر تعامل و استفاده از تجربیات و ظرفیت های کره تاکید کرد و گفت: دولت برنامه های متنوعی برای تقویت صنایع کوچک در قالب نوسازی، توانمند سازی و آموزش دارد که امید است از تجربیات کره جنوبی در این زمینه بهره ببریم.

وی با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک قدمت طولانی ندارد و نزدیک به ۱۰ سال از فعالیت آن می گذرد، افزود: مهمترین هدف این صندوق، توسعه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرحهای اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی، با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانکها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک است.

به گفته مقیسه، در حال حاضر انواع ضمانت نامه های اعتباری و پیمانکاری با شرایط سهل و حمایتی برای صنایع کوچک صادر می شود.

در این دیدار، «جونگ گو لی» مدیر بین الملل صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی نیز ضمن استقبال از گسترش همکاری های دو کشور گفت: برای انتقال تجربیات به ایران، آمادگی داریم.

جونگ گو لی افزود: این صندوق در سال ۲۰۱۶ با یک دفتر مرکزی ،۹ دفتر منطقه ای و ۱۰۷ شعبه، ۵۱ درصد سهم بازار را در کشور کره در اختیار دارد.

وی گفت: صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی با۲۳۰۰ پرسنل، ۴٫۷ میلیارد دلار سرمایه اولیه دارد و تا پایان سال ۲۰۱۶ رقمی معادل ۴۲ میلیارد دلار انواع ضمانت نامه صادر کرده است.

وی گفت: این میزان ضمانت نامه جهت کمک به تأمین مالی بالغ بر ۲۰۵ هزار کسب و کار کوچک و متوسط بوده است.

مدیر امور بین الملل صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی یادآور شد که سرمایه اولیه و بودجه های مورد نیاز این صندوق توسط بانک مرکزی کره تامین می شود.

بر اساس این گزارش، صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی (KODIT) همتای صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، در کره جنوبی است که در سال ۱۹۷۶ با هدف صدور ضمانت نامه برای تامین کسری وثیقه کسب و کارهای کسب و کارهای کوچک و متوسط (SMEs) تاسیس شد.

شرکت های Kibo وKOREG نیز به ترتیب ۲۴ و ۲۵ درصد سهم بازار کره جنوبی در صدور ضمانت نامه اعتباری را دارند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی