رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۲۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 7 March

صدور بیش از 110 هزارتن فولاد از خراسان

معاون بازاریابی و فروش مجتمع فولاد خراسان، مستقر در نیشابور گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذر۲۶هزار تُن فولاد صادر شده

معاون بازاریابی و فروش مجتمع فولاد خراسان ، مستقر در نیشابور گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذر۲۶هزار تُن فولاد صادر شده که پیش از این نیز یک محموله هزار تنی از این مجتمع به عنوان نمونه به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده بود.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیایمحمدحسن پارسا افزود: ۲۵ هزار تن از این میزان صادرات در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷توسط شرکت مشترک ایرانی- آلمانی خریداری و با هدف تولید محصول نهایی در کارخانه های نوردی به جنوب شرق آسیا صادر شد.

او گفت: با صدور نخستین محموله شمش فولادی این مجتمع به بازار جنوب شرق آسیا، خراسان رضوی در فهرست صادرکنندگان عمده شمش فولاد به بازارهای بین المللی واردشد.

رئیس واحد صادرات فولاد خراسان گفت: فولاد خراسان از ابتدای امسال ۸۵ هزار تن میلگرد هم بیشتر به کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان، کویت، گرجستان و امارات صادر کرده است.

پارسا افزود: قیمت گذاری و فروش این محموله صادراتی بر اساس فوب بندرعباس صورت گرفت .

او با اشاره به کیفیت بالای محصول تولیدی فولاد خراسان و مطلوبیت شمش فولادی آن افزود: تمرکز بر صدور محصولات فولادی و توسعه بازارهای صادراتی به ویژه حضور در بازار کشورهای جنوب شرق آسیا در کنار تامین نیاز داخلی از راهبردهای اصلی مجتمع فولاد خراسان است.

رئیس واحد صادرات فولاد خراسان گفت:با هدف توسعه صادرات، مجتمع فولاد خراسان مذاکراتی برای بازاریابی و صدور محصول به کشورهای حوزه شمال آفریقا نیز انجام داده است.

پارسا گفت: با توجه به کاهش صادرات فولاد چین به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد جهان، باید دیگر کشورهای تولید کننده فولاد از این فرصت برای افزایش حضور خود در بازار جهانی بهره ببرند.

مجتمع فولاد خراسان در ۱۵ کیلومتری شمال غرب نیشابور با ۱۷ واحد مختلف و چهار واحد احیای مستقیم، ذوب، ریخته گری و نورد یکی از سه شرکت بزرگ تولیدکننده فولاد در ایران است.

ایران سیزدهمین تولید کننده فولاد جهان به شمار می رود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی