رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۲۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 7 March

جذب حدود 2 میلیارد دلار سرمایه خارجی در صنایع

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: این سازمان حدود ۳۷ پروژه به ارزش نزدیک به ۲ میلیارد دلار با همکاری سرمایه گذاران خارجی در دست اجرا دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: این سازمان حدود ۳۷ پروژه به ارزش نزدیک به ۲ میلیارد دلار با همکاری سرمایه گذاران خارجی در دست اجرا دارد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا «صادق نجفی» امروز یکشنبه در خاتمه بازدید از برخی واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: سازمان صنایع کوچک و شرکت های صنعتی ایران به دنبال آن است تا

طرح‌های با مزیت بالا را به خارجی ها و کشورهای مختلف و همچنین به ایرانیان مقیم خارج معرفی کند و به این منظور صنایع مزیت دار هر استان مشخص خواهد شد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: همچنین برخی از این صنایع در نمایشگاه‌های مختلف با هدف ارائه توانمندی ها و قابلیت های بالای خود حضور خواهند یافت.

وی تصریح کرد: این سرمایه گذاری ها در خصوص کالاهای حوزه فناوری اطلاعات، پوشاک و صنایع پایین دستی پتروشیمی و مس است که در این عرصه ها نیازمند سرمایه گذاری خارجی هستیم.

معاون وزیر صنعت در ادامه با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای سرمایه‌گذاری خارجی، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که به سرمایه گذاران خارجی که نسبت به تاسیس شرکت در ایران اقدام کنند، ۱۰۰ درصد مالکیت می‌دهد و اجازه می‌دهد که عایدات خود را از بخش تولید به خارج بفرستد.

وی یادآور شد: هرچند مشکلات بانکی و اتصال به ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) کماکان وجود دارد، اما در بسیاری زمینه ها هنوز سود بالاتری نسبت به سایر کشورها وجود دارد و فقط باید فضا را برای حضور خارجی‌ها مهیا کنیم.

نجفی همچنین با اشاره به در پیش بودن ۲ سالگی برجام تاکید کرد: امروز تولیدکنندگان امیدوارتر از گذشته به تولید می پردازند، هر چند شاید نتوانستیم مشکلات بانکی را به طور کامل حل کنیم اما ارتباطات کشور با سایر کشورها گسترش یافته و از فضای ایران هراسی خارج شده ایم که اینها دستاوردهایی بزرگ است.

اجرای برنامه جامع اقدام مشترک ایران و گروه ۱+۵ (برجام) در موضوعات هسته ای ایران از ۲۶ دی ماه سال ۹۴ (۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ ) کلید خورد و با اجرایی شدن آن و لغو تحریم ها امکان جذب سرمایه گذاران خارجی در اقتصاد ایران فراهم آمد.

شهرک صنعتی شمس آباد که یکی از مهم ترین شهرک های صنعتی کشور است در ۳۵ کیلومتری جاده تهران -قم واقع است و با بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار مساحت، دارای بیش از یکهزار و ۲۰۰ واحد فعال تولیدی و صنعتی است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی