رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس ۷ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 17 June

کاهش ۱۵ درصدی بهای نفت در چند ماه آینده

تحلیلگر ارشد کومرس بانک پیش بینی کرد قیمت نفت ممکن است حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد در ماه‌های آینده دچار کاهش شود زیرا عوامل عرضه و تقاضای اخیر قیمت بالای کنونی را توجیه نمی‌کنند.

تحلیلگر ارشد کومرس بانک پیش بینی کرد قیمت نفت ممکن است حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد در ماه‌های آینده دچار کاهش شود زیرا عوامل عرضه و تقاضای اخیر قیمت بالای کنونی را توجیه نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا، اوژن واینبرگ، مدیر تحقیقات کالا در کومرس بانک معتقد است معامله‌گران نفت بایستی منتظر عقب‌نشینی حداقل ۱۵ درصدی قیمت های نفت در ماه‌های آینده باشند.

وی به شبکه سی ان بی سی گفت: روند صعودی قیمت نفت قطعا به دلیل داغی بیش از حد سفته بازی بوده و احتمالاً تا یک ماه آینده تصحیح خواهد شد. من انتظار دارم قیمت نفت حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد در ماه های آینده تصحیح پیدا کند زیرا عوامل عرضه و تقاضای کنونی این قیمت بالا را توجیه نمی کنند.

به گفته واینبرگ، اگرچه اکثر کالاها رشد قیمت در سال ۲۰۱۷ داشتند اما بخش کالاها با ترکیبی از موانع شامل تصمیمات سیاست پولی و عوامل ژئوپلیتیکی مواجه هستند. البته انتظار می‌رود مهمترین مولفه برای کالاها در آغاز سال ۲۰۱۸ فعالیت سرمایه‌گذاری باشد.

معاملات سفته‌ای که بنا را بر افزایش قیمت های نفت خام آمریکا قرار داده‌اند، از سپتامبر که اوپک و ۱۰ تولید کننده خارج از این سازمان برای ادامه کاهش تولید نفت تا پایان سال ۲۰۱۸ توافق کردند، افزایش یافته است. این توافق کمک کرد مازاد عرضه جهانی کاهش پیدا کرده و سطح ذخایر نفت خام پایین‌تر رود.

بانک‌های گلدمن ساکس و مورگان استنلی در دسامبر با اشاره به پایبندی بالاتر از حد انتظار اوپک برای ادامه کاهش تولید، قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت را بالاتر بردند.

قیمت هر بشکه نفت از ۱۲۰ دلار در ژوئن سال ۲۰۱۴ به دلیل تقاضای ضعیف، دلار قوی و رونق تولید شیل آمریکا و عدم تمایل اوپک برای کاهش تولید ریزش کرد اما این گروه اواخر سال ۲۰۱۶ به همراه سایر کشورهای تولید کننده نفت به محدود کردن تولید اقدام کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی