رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس ۷ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 17 June

هند در دریای عربی ذخایر قابل توجه نفت و گاز کشف کرد

شرکت نفت و گاز طبیعی هند مقادیر قابل توجهی نفت و گاز طبیعی در سواحل این کشور در دریای عرب کشف کرده است.

شرکت نفت و گاز طبیعی هند مقادیر قابل توجهی نفت و گاز طبیعی در سواحل این کشور در دریای عرب کشف کرده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا «درمندرا پرادان» وزیر نفت هند اعلام کرد که این شرکت دولتی در میادین مرتفعی که در غرب مومبای قرار دارند، مقادیر قابل توجهی ذخایر نفت و گاز طبیعی یافته است.

وی گفت: بر اساس اطلاعاتی که در طول حفاری به دست آمده است، ۹ منطقه شناسایی شد که از همه آنها در طول آزمایشات، نفت و گاز به بیرون تراوش کرد.

اکتشافات به عمل آمده نشان دهنده وجود مقدار قابل توجهی از ذخایر در جا معادل حدود ۲۹٫۷۴ میلیون تن نفت و گاز می باشد.

به گفته وزیر نفت هند، بر اساس برآوردهای حاصل از این آزمایش ها، نفتی که از این ذخایر حاصل خواهد شد معادل سه هزار و ۳۱۰ بشکه در روز و گاز آن معادل ۱۷ هزار ۷۱ متر مکعب در روز خواهد بود. تجمع این مقدار نفت و گاز در چندین لایه در این چاه، فصل جدیدی در مطالعات و اکتشافات نفت در کشور گشوده است.

میدان نفتی مومبای که بزرگترین میدان نفتی هند است در حال حاضر ۲۰۵ هزار بشکه نفت در روز تولید می کند (بیش از ده میلیون تن در سال) و اکتشافات جدید می تواند در کمتر از دو سال به میزان تولید آن بیافزاید.

اکتشافات جدید تقریبا ۵۰ سال پس از اولین باری که شرکت نفت و گاز طبیعی هند در میدان گازی مومبای تولید را آغاز کرد، انجام شده است.

میدان گازی مومبای بزرگترین دارایی نفتی هند است. این میدان نفتی همراه با چند میدان کوچک در طول نوار ساحلی غرب این کشور حدود ۱۶ میلیون تن نفت در سال تولید می کند که حدود ۴۴ درصد کل تولید نفت خام هند از مجموع ۳۶ میلیون تن را شامل می شود.

شرکت نفت و گاز طبیعی هند در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ ، حدود ۲۵٫۵ میلیون تن نفت تولید کرد که تا سال ۲۰۱۹-۲۰ به حدود ۲۹-۲۸ میلیون تن خواهد رسید.

این شرکت در آخرین رتبه‌بندی جهانی از بزرگترین کمپانی‌های جهان در سال ۲۰۱۶، در رتبه ۸۶ قرار گرفت.

شرکت نفت هند و شرکت‌های تابعه آن، در کشور هند، ۴۹٪ درصد از بازار نفت، ۳۱٪ درصد از ظرفیت پالایش و ۶۷٪ درصد از ظرفیت بخش پایین‌دستی صنعت نفت هند و کلیه پروژه‌های مربوط به ساخت و نگهداری خط لوله این کشور را، در اختیار دارد.

گروه شرکت‌های تابعه این شرکت، مالک ۱۰ پالایشگاه، از مجموع ۲۲ پالایشگاه این کشور است، که ظرفیت پالایش ترکیبی این شرکت، معادل ۶۵٫۷ میلیون تن در سال می‌باشد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی