رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June

پنجمین نیروگاه خورشیدی آلمانی‌ها در همدان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: چهار نیروگاه خورشیدی در همدان توسط سرمایه گذاران آلمانی ساخته شده و پنجمین نیروگاه نیز در قهاوند این استان درحال احداث است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: چهار نیروگاه خورشیدی در همدان توسط سرمایه گذاران آلمانی ساخته شده و پنجمین نیروگاه نیز در قهاوند این استان درحال احداث است.

سید ناصر محمودی در بازدید مدیران از نیروگاه های خورشیدی باباطاهر و بوعلی در شهرستان های فامنین و قهاوند، اظهارکرد: شرکت آلمانی ‘آتوس’ با سرمایه گذاری در احداث نیروگاه های خورشیدی در استان همدان، تاکنون اقدام به احداث و نصب چهار نیروگاه هفت مگاواتی کرده و یک نیروگاه نیز در قهاوند در حال احداث است.

وی اضافه کرد: نیروگاه خورشیدی ‘شهدا’ در روستای کردآباد، ‘خلیج فارس’ در قهاوند و ‘امیرکبیر’ در آق بلاغ لتگاه بهره برداری شدند و نیروگاه ‘باباطاهر’ در فامنین نیز به ظرفیت هفت مگاوات به شبکه برق وصل شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی دیگری با نام ‘بوعلی’ در قهاوند آغاز شده که هم اینک در حال نصب تجهیزات است.

به گفته محمودی میزان سرمایه گذاری هر یک از نیروگاه های ۷ مگاواتی ساخته شده هشت میلیون و ۵۰۰ هزار یورو معادل ۳۶۷ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال است.

وی افزود: سرمایه گذاری صورت گرفته به صورت ۱۰۰ درصد خارجی است و با این وجود شرکت ‘آفتاب ماد راه ابریشم’ به عنوان طرف ایرانی سرمایه گذار در این طرح فعالیت دارد.

شرکت آلمانی آتوس دومین شرکت بزرگ نصب کننده نیروگاه های خورشیدی در جهان است.

نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی خلیج فارس در همدان به عنوان اولین و بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور سال گذشته با حضور وزیر نیرو و به صورت ویدئو کنفرانس به دست رئیس جمهوری بهره برداری شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی