رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

تمهیدهای اتاق ایران برای رفع مشکل صادرات

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای همسود و همچنین برگزاری نشستی

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای همسود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا ‘غلامحسین شافعی’ عصر سه شنبه در هفتاد و سومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق ایران اعلام کرد قرار است برخی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به آسیای میانه و کشورهای همسود سفر و مشکلات صادرات و واردات از این کشورها را بررسی کنند.

شافعی افزود: مقرر شده است سفیران ایران در کشورهای آسیای میانه و سفیران این کشورها در تهران در همایشی برای بررسی مشکلات موجود در اتاق ایران گرد هم آیند.

۵۳ کشور عضو اتحادیه کشورهای همسود ۳۰ درصد جمعیت و خشکی‌های کره زمین را دارند.
کانادا، استرالیا و هند پهناورترین این کشورها به شمار می روند.

مشکل تبادل تجاری با کشورهای این منطقه در هفتاد و دومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نیز مطرح بود.
در آن نشست وزیر اموراقتصادی و دارایی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رییس کنفدراسیون صادرات ایران، مدیرکل سیاست های ارزی بانک مرکزی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و شماری از فعالان اقتصادی و اعضای اتاق ایران در این زمینه راهکارهایی ارایه کردند.

** دستاوردهای ایران

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآوری کرد مطابق اعلام دفتر مطالعات و تحقیقات آسیا و اقیانوسیه از سازمان جهانی گمرک، گمرک جمهوری اسلامی ایران در مقوله مبارزه با مواد مخدر به عنوان نخست جهان رسید.

شافعی ادامه داد: همچنین گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا پس از گمرک ژاپن به عنوان دوم جهان رسید.

ساماندهی واردات و صادرات از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نیز (۱۳۹۶) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی