رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June

پتروشیمی

مدیر عامل شرکت پتروشیمی تبریز گفت: ۱۶۲ هزار تن از محصولات این شرکت در ۹ ماه گذشته به کشورهای مختلف صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

مدیر عامل شرکت پتروشیمی تبریز گفت: ۱۶۲ هزار تن از محصولات این شرکت در ۹ ماه گذشته به کشورهای مختلف صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا سیاوش درفشی روز چهارشنبه گفت: کشورهای اروپائی، آفریقائی و آسیائی عمده مشتریان خارجی محصولات پتروشیمی تبریز هستند.

وی با اشاره به جهش بی سابقه صادرات پتروشیمی تبریز در آذر سال ۱۳۹۶ گفت: در ماه گذشته ۲۵ هزار تن محصول از این شرکت صادر شد که افزایش بیش از ۱٫۵ برابری را نشان می دهد.

درفشی اعلام کرد: در پتروشیمی تبریز طی آذرماه سال جاری ۴۴ هزار تن انواع فراورده های پلیمری تولید شد که ۷۴ درصد آن در اختیار بازارهای جهانی قرار گرفت.

مجتمع پتروشیمی تبریز بزرگترین شرکت تولیدی شمال غرب کشور از نظر حجم کسب و کار و تولید کننده انحصاری انواع پلاستیک های خام شامل پلی اتیلن، پلی استایرن ها و ABS است و در حال حاضر میزان درخواست مشتریان خارجی فراورده های پتروشیمی تبریز به ویژه کشورهای اروپایی بیش از ۳ برابر کل محصولات تولیدی این مجتمع بزرگ تولیدی کشور است.

طرح مجتمع پتروشیمی تبریز در قانون بودجه سال ۱۳۶۶ کل کشور تصویب و کلیات طرح در بهمن ماه ۱۳۶۷ به تائید هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید.

فعالیت های طراحی و مهندسی در نیمه دوم سال ۱۳۶۸ و عملیات نصب در سال ۱۳۷۱ آغاز شد.

شرکت پتروشیمی تبریز در زمینی به مساحت ۳۹۱ هکتار در جوار غربی پالایشگاه تبریز واقع است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی