رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June

۴۰۰ روستا در انتظار برق‌رسانی

در سه سال گذشته پروژه برق رسانی روستایی به روستاهای بالای ۱۰ خانوار تکمیل شد و به بیش از ۲۱۵۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۲ هزار خانوار برق‌رسانی شد

در سه سال گذشته پروژه برق‌رسانی روستایی به روستاهای بالای ۱۰ خانوار تکمیل شد و به بیش از ۲۱۵۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۲ هزار خانوار برق‌رسانی شد که حدود ۱۲۸ میلیارد تومان هزینه داشت که در مجموع در حال حاضر ۵۷ هزار روستای برق دار در سطح کشور وجود دارد که طبق وعده مسوولان قرار شده امسال ۴۰۰ روستای دیگر برق رسانی شوند.

به گزارش ایسنا، اکنون در سطح کشور روستای بالای ۱۰ خانواری که از نعمت برق برخوردار نباشد وجود ندارد مگر روستاهایی که دارای مشکلاتی اعم از عدم اخذ کد روستا و سایر مشکلات باشند، در همین راستا ولی الدین مصلحتی – مشاور مدیرعامل شرکت توانیر و مجری طرح برق روستایی کشور – از شناسایی ۴۰۰ روستا در سطح کشور در سال جاری در بحث برق رسانی خبر داد و تصریح کرد: این روستاها به دلیل نداشتن کد روستایی و واقع شدن در مناطقی که معارض داشته و جاده نداشتند در برنامه نبودند که با رفع این موانع در موافقتنامه قرار گرفتند و برق دار می شوند.

به‌گفته وی: در حال حاضر ۳۰ درصد جمعیت در روستاها هستند و رشد جمعیت در روستاها بالا است بنابراین در برخی روستاها و مناطق که رشد جمعیت به ۱۰ خانوار برسد ما موظف هستیم آن مناطق را برق‌دار کنیم .همچنین در این راستا اگر جمعیت روستایی زیر ۱۰ خانوار باشند و نزدیک به شبکه باشند، برق رسانی به این روستاها بدون نگاه کردن به بحث اقتصادی و خانوار انجام می شود.

مصلحتی با اشاره به میزان اعتبار هزینه شده برای برق رسانی به ۴۰۰ روستا در سطح کشور تصریح کرد: در مجموع برای برق رسانی به این روستاها، ۹۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد.

گفتنی است در سه سال گذشته پروژه برق رسانی روستایی به روستاهای بالای ۱۰ خانوار تکمیل شد و به بیش از ۲۱۵۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۲ هزار خانوار برق‌رسانی شد که حدود ۱۲۸ میلیارد تومان هزینه داشت. با تکمیل این طرح تعداد روستاهای برق‌دار شده کشور به ۵۶ هزار و ۷۹۳ روستا با جمعیتی نزدیک به ۴.۳ میلیون خانوار رسید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی