رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June

پروژه انتقال آب دارخوین به شادگان با 43 درصد پیشرفت

پروژه انتقال خط آب ۱۳۰۰ میلی متری دارخوین به شادگان به طول ۷۳ کیلومتر، با ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

پروژه انتقال خط آب ۱۳۰۰ میلی متری  دارخوین به شادگان به طول ۷۳ کیلومتر، با ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: آب ارسالی به شادگان به میزان ۱۱۵۰ لیتر در ثانیه است و این پروژه جمعیتی افزون بر ۱۸۷ هزار نفر را زیر پوشش دارد.

“صابر علیدادی” با بیان این که تاکنون ۴۷ کیلومتر و ۴۸۵ متر خط لوله ۱۶۰۰ و ۱۲۰۰ میلی متری GRP به همراه شیرآلات و اتصالات مربوطه با عبور از زیر جاده ها، زهکش و ریل راه آهن در هشت مقطع به روش پایپ جکینگ به مرحله اجرا رسیده است، از عبور دو خط لوله ۱۰۰۰ میلی متری فولادی به طول ۱۲۰۰ متر از زیر بستر رودخانه کارون به روش HDD نام برد.

علیدادی، آغاز بهره‌برداری فاز اول طرح را از ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۳ خواند که ۵۰ هزار متر مکعب آب را در شبانه روز به شادگان ارسال می کند.

وی با بیان این که در فاز دوم اجرای عملیات خط لوله انتقال آب از تصفیه خانه دارخوین تا شادگان، به طول ۲۸ کیلومتر از لوله‌های فولادی پوشش دار با قطر ۱۳۰۰ میلی متر استفاده شده است، از ورود ۱۱ کیلومتر و ۵۰۰ متر لوله ۱۳۰۰ میلی متری فولادی و جوشکاری بیش از هفت کیلومتر لوله ۱۳۰۰ میلی متری در دو جبهه کاری خبر داد و احداث جاده دسترسی را در فاز دوم طرح، حدود ۱۰ کیلومتر عنوان کرد.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان، با معرفی خط انتقال آب ۱۳۰۰ میلی متری دارخوین به شادگان به عنوان قسمتی از طرح بزرگ و جامع آبرسانی غدیر، ظرفیت تصفیه خانه شادگان را با ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی، ۱۳۵ هزار متر مکعب آب در شبانه روز اعلام  کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی