رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

کاهش 2 درصدی تولید آلومینیوم در 8 ماه امسال

بررسی عملکرد تولید هشت ماه شرکت‌های تولیدکننده آلومینیوم ایران حاکی از تولید ۲۲۳ هزار و ۸۷۷ تن محصول تا پایان آبان ماه امسال بوده که رشد منفی ۲ درصدی را در همسنجی با پارسال نشان می‌دهد.

بررسی عملکرد تولید هشت ماه شرکت‌های تولیدکننده آلومینیوم ایران حاکی از تولید ۲۲۳ هزار و ۸۷۷ تن محصول تا پایان آبان ماه امسال بوده که رشد منفی ۲ درصدی را در همسنجی با پارسال نشان می‌دهد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا جدول عملکرد تولید شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی ایران، در این مدت تولید آلومینیوم در شرکت «هرمزال» ۶۹ هزار و ۸۳۹ تن، «المهدی» ۴۰ هزار و ۲۹۶ تن و «ایرالکو» ۱۱۳ هزار و ۷۴۲ تن بوده که به ترتیب با رشد ۱۱ درصدی، منفی یک و منفی ۹ درصدی همراه بوده است.

بر پایه این گزارش، تولید شرکت های یاد شده در آبان ماه گذشته در شرکت هرمزال ۹ هزار و ۵۹ تن، المهدی پنج هزار و ۲۰۳ تن و ایرالکو ۱۴ هزار و ۷۰۲ تن بوده که به ترتیب رشد ۲۴ درصدی، ۱۰ درصدی و منفی پنج درصدی را به ثبت رساندند.

همچنین در این مدت تولید پودر آلومینا در شرکت آلومینای ایران با رشد سه درصدی نسبت به هشت ماه پارسال ۱۶۰ هزار و ۷۱۳ به ثبت رسید. تولید این محصول در آبان ماه امسال با رشد هشت درصدی در مقایسه با آبان ماه ۹۵ به ۲۰ هزار و ۳۲۲ تن رسید.

پیشتر «مهدی ثقفی» مدیرعامل شرکت ایرالکو در گفت وگو اظهار کرده بود: سالیانه تا ۳۵۰ هزار تن آلومینیوم در کشور تولید می شود که نیمی از این تولید در شرکت آلومینیوم اراک و نیمی دیگر در کارخانه های هرمزال و المهدی است.

به گفته وی، نیاز سالیانه کشور ۵۰۰ هزار تن آلومینیوم است و ما به التفاوت مورد نیاز از خارج وارد می شود و هر میزان که آلومینیوم تولید شود، خریدار و مشتری برای آن وجود دارد.

ثقفی یادآوری کرد: این مشروط به آن است که مشتریان با مشکل نقدینگی روبرو نباشند اما در عمل شاهدیم به همین دلیل ۳۰ درصد از شمش آلومینیوم تولیدی صادر می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی