رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

رشد 14درصدی تولید آهن اسفنجی 10 شرکت بزرگ

بررسی عملکرد تولید هشت ماه ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده آهن اسفنجی کشور حاکی از تولید ۱۲ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۷۴۳ تن از این محصول است که در همسنجی با پارسال ۱۴ درصد رشد نشان می دهد.

بررسی عملکرد تولید هشت ماه ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده آهن اسفنجی کشور حاکی از تولید ۱۲ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۷۴۳ تن از این محصول است که در همسنجی با پارسال ۱۴ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از منابع خبری عملکرد تولید شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی ایران نشان می دهد در این مدت شرکت های فولادمبارکه با چهار میلیون و ۹۵۳ هزار و ۳۶۳ تن و رشد ۱۰ درصدی، فولادخوزستان با ۲ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۶۸۰ تن تولید و رشد ۹ درصدی و فولادهرمزگان با یک میلیون و ۳۴ هزار و ۹۱۴ تن تولید و رشد ۲۲ درصدی به ترتیب در رتبه های نخست تا سوم تولید کشور قرار گرفتند.

در این مدت فولاد سفیددشت با ۲۴۲ هزار و ۶۳۶ تن تولید و رشد ۹۸۵ درصدی، بیشترین رشد را در همسنجی با مدت مشابه پارسال از خود بر جای گذشت و در مقابل شرکت آهن و فولاد غدیر با وجود ۵۷۰ هزار و ۶۹۷ تن تولید، رشد منفی چهار درصدی را به ثبت رساند.

برپایه این گزارش، در هشت ماه امسال برای شرکت سبا ۷۱۵ هزار و ۳۰۰ تن تولید با رشد ۲ درصدی، فولاد کاوه جنوب ۹۷۷ هزار و ۶۹۰ تن تولید با رشد ۳۴ درصدی و شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی ۵۴۱ هزار و ۳۵ تن تولید با رشد ۱۵ درصدی ثبت شد.

فولاد خراسان با ۷۶۸ هزار و ۵۸۸ تن تولید توانست رشد ۲۱ درصدی داشته باشد و ذوب آهن اصفهان نیز با ۹۳ هزار و ۸۴۰ تن تولید، ۲۴ درصد افزایش را تجربه کرد.

** تولید آبان ماه

بررسی حاکی است، آبان امسال شرکت فولاد مبارکه با ۶۴۲ هزار و ۴۷۴ تن، بیشترین تولید آهن اسفنجی را داشت.

فولاد خوزستان با ۳۴۳ هزار و ۴۷۲ تن و فولاد کاوه جنوب با ۱۳۷ هزار و ۸۲۲ تن در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

مکان های چهارم و پنجم تولید آهن اسفنجی نیز به فولاد خراسان با ۱۱۶ هزار و ۹۹۸ تن و فولاد هرمزگان با ۱۱۱ هزار و ۲۰۲ تن رسید.

همچنین در آبان ماه گذشته شرکت آهن و فولاد غدیر ۷۳ هزار و ۹۱۶ تن و توسعه معادن و صنایع معدنی ۶۷ هزار و ۷۶۵ تن تولید داشتند.

شرکت سبا ۶۷ هزار و ۳۹۲ تن، شرکت فولاد سفیددشت ۵۳ هزار و ۲۵۴ تن و ذوب آهن اصفهان ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن تولید را به ثبت رساندند.

بیشترین و کمترین رشد در این ماه به ترتیب به شرکت فولاد سپیددشت با رشد ۱۳۸ درصدی و آهن و فولادغدیر با رشد منفی ۱۷ درصدی اختصاص یافت.

در آبان امسال، ۱۰ شرکت تولیدکننده آهن اسفنجی در مجموع یک میلیون و ۶۲۸ هزار و ۷۹۵ تن تولید به ثبت رساندند.

جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۲ ظرفیت تولید آهن اسفنجی را به ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رساند که این میزان در دولت یازدهم تا پارسال ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن شد.

انتظار می رود تا پایان امسال با بهره برداری از طرح های در دست اجرا، مجموع ظرفیت تولید آهن اسفنجی کشور به ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی