رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

فریدون حسنوند

فریدون حسنوند یکی از افراد فعال در حوزه ی انرژی است.او در حال حاضر در سمت رییس کمیسیون انرژی مجلس در حال فعالیت است.در متن زیر سوابق و زندگی نامه وی را مطالعه خواهید کرد.

فریدون حسنوند یکی از افراد فعال در حوزه ی انرژی است.او در حال حاضر  در سمت رییس کمیسیون انرژی مجلس در حال فعالیت است.در متن زیر سوابق و زندگی نامه وی را مطالعه خواهید کرد.

فریدون حسنوند

فریدون حسنوند

  نام: 

فریدون حسنوند

  سمت:

رییس کمیسیون انرژی مجلس

زندگینامه فریدون حسنوند


فریدون حسنوند متولد ۱۳۴۳در خانواده ای متوسط در شهرستان اندیمشک.

بعد از اتمام تحصیلات راهنمایی و همزمان با شروع جنگ تحمیلی به بسیج ملحق و بعد از مدتی به عنوان پاسدار به دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی پرداختند.

فعالیت در عرصه های سیاسی ایشان با شرکت در هیات مذهبی و سپس حمایت از کاندیداهای مختلف در ادوار مجلس و ریاست جمهوری شروع گردید.

راهیابی همسرشان به شورای شهر اندیمشک در دور اول و عملکرد مثبت ایشان و همچنین تجمع ایشان و جمعی از شهروندان اندیمشکی مقابل مجلس شورای اسلامی در اعتراض به کرسی مشترک اندیمشک و شوش دانیال(ع) که با سرانجام استقلال حوزه انتخابی اندیمشک از شوش مواجه شد چهره ای شاخص را برای ایشان رقم زد.

انتخابات مجلس ششم همزمان شد با کاندیداتوری ایشان در این دوره،

دوره ای که میتوان از آن با عنوان نقطه عطفی در تاریخ سرنوشت سیاسیون اندیمشک نام برد.دبدبه و ابهت و قدرت جولان اصلاح طلبان در آن سالها که قصد قرق همه مناسب سیاسی کشور را داشتند سبب این نشد که از اندیمشک چشم بپوشند و با معرفی امین بیانک با عنوان کاندیدای خود سعی در گرفتن این کرسی تازه تشکیل برای اندیمشک را داشتند.امین بیانک نفر دوم جبهه مشارکت در مقابل نیروهای بومی که سالها طعم مدیریت غریبه ها را احساس کرده بودند بخت آن چنانی نداشت ومردم متحد اندیمشک با فرستادن فریدون حسنوند به مجلس ششم عملا نشان دادند که دیگر مدیریت غیر بومی را نمیخواهند.راه یابی فریدون حسنوند به مجلس را میتوان پایان چشم طمع سیاسیون غیر بومی به مناسب سیاسی اندیمشک به خصوص کرسی مجلس این شهر دانست.چرا که بعد از آن هیچ نفری خارج از اندیمشک جرات محک زدن خود را در مقابل اراده مردم در فرستادن فرزندان خود به مجلس را به خود راه نداد.

مجلس ششم اصلاح طلب برای فریدون حسنوند اصولگرا چالش برانگیز بود.استعفای دست جمعی نمایندگان اصلاح طلب آن دوره و مخالفت نمایندگان اصولگرا با این امر چهره حسنوند را در بین سیاسیون نیز شاخص کرد.

دور هفتم مجلس با رد صلاحیتهای اصلاح طلبان که باعث حوادث تیر ۷۸ و نیز قضایای مجلس ششم تشخیص داده شدند عملا فریدون حسنوند را در اندیمشک بی رقیب کرد تا بار دیگر ایشان به راحتی به مجلس راه یابند.

راهیابی آقای حسنوند در دور هشتم خالی از چالش نبود.عملکرد ایشان در دو دوره گذشته مخالفانی را برایشان به وجود آورده بود ولی باز با این احوال در این دوره نیز با تردیدهایی به مجلس راه یافتند.

چهارمین بار یعنی دور نهم مجلس شورای اسلامی برای ایشان خوش یمن نبود.رد صلاحیت ایشان در این دوره و تایید دیر هنگام این صلاحیت و نیز اقبال عمومی مردم از رقیب ایشان باعث گردید که دیگر وی به مجلس راه پیدا نکند.

اما این باعث نشد که وی از سیاست دور بماند.منسب استانداری بوشهر از طرف دولت احمدی نژاد هدیه ای بود از حمایتهای آقای حسنوند از دولت نهم که چند ماهی تا روی کار آمدن دولت دهم دوام آورد.

با روی کار آمدن دولت آقای روحانی فریدون حسنوند با عنوان مشاور وزیر نفت و نیز مسئول گازرسانی به شهرهای زیر بیست هزار نفر منسوب تا باز وی در عرصه سیاسی فعال باشند.

سوابق کاری فریدون حسنوند


نظامی، سیاست‌مدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون به‌عنوان نماینده اندیمشک در مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کند و ریاست کمسیون انرژی مجلس دهم را برعهده دارد.

وی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهران می‌باشد. او از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول جنگ ایران و عراق بود. حسنوند در ادوار ششم، هفتم و هشتم مجلس به‌عنوان نماینده اندیمشک در مجلس شورای اسلامی حضور داشت. وی در فاصله سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۲ برای مدت یک سال، استاندار بوشهر بود.

۱۳۶۸

گالری عکس


فریدون حسنوند

فریدون حسنوند

فریدون

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی