رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

پروژه‌های تجدیدپذیر و م پروژه‌های تجدیدپذیر و مولد‌های گازسوز با مجوزولد‌های گازسوز با مجوز

قایم مقام و معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه‌ای خوزستان گفت: در زمینه نیروگاه‌های تجدید پذیر و مولد‌های گاز سوز حدود ۲۷ مجوز سرمایه گذاری در خوزستان صادر شده که حدود ۵۶۰ مگاوات برق تولید می‌کند.

قایم مقام و معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه‌ای خوزستان گفت: در زمینه نیروگاه‌های تجدید پذیر و مولد‌های گاز سوز حدود ۲۷ مجوز سرمایه گذاری در خوزستان صادر شده که حدود ۵۶۰ مگاوات برق تولید می‌کند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از اخبار تاسیسات، سید مهرداد بلادی موسوی در آیین عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک ملاثانی اظهار کرد: این نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می‌شود.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته این نیروگاه در مدت ۶ ماه به بهره برداری می‌رسد که یکی از پروژه‌های تاثیرگذار در این منطقه و در سطح استان به شمار می‌رود.

قائم مقام و معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: بحث انرژی‌های تجدید پذیر در سطح کشور واستان از جایگاه بالایی برخوردار بوده و خوزستان با دارا بودن دشت‌های پهناور می‌تواند یکی از استان‌های استراتژیک در زمینه ساخت این نیروگاه‌ها باشد.

وی بیان کرد: اگر پروژه‌هایی در این زمینه در خوزستان به خوبی اجرا شود ضمن ایجاد اشتغال، می‌تواند در جذب سرمایه گذار نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

بلادی موسوی ادامه داد: امید است که مسئولان استان و به ویژه باوی و شهر رامین مانند گذشته از سرمایه گذار این طرح حمایت کافی را داشته باشند تا روند اجرایی کار به سرعت پیش برود.

وی افزود: شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به عنوان متولی توسعه و نگهداری شبکه‌های توزیع و فوق توزیع، پروژه‌های زیادی را در خوزسان تعریف کرده که ۶ پروژه نیز به صورت همزمان در شهرستان باوی در حال انجام است.

وی بیان کرد: سه پروژه پست، شیبان، شهید هاشمی و غدیر جزو این ۶ پروژه به شمار می‌روند که همجوار شهر جدید رامین در حال اجرا بوده و امیدواریم درسه سال اینده به بهره برداری برسند.

بلادی موسوی گفت: ارزش سرمایه گذاری این پروژه‌ها حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال است.

عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک ملاثانی و پنج پروژه عمرانی شهر رامین با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، آغاز شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی