رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

نظارت برحسن خدمات مناسب مهندسین
وظیفه سازمان نظام مهندسی در ساخت و سازها:

نظارت برحسن خدمات مناسب مهندسین

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: وظیفه ما در ساخت و ساز ها نظارت برحسن خدمات مناسب مهندسین در حین اجرای ساختمان است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: وظیفه ما در ساخت و ساز ها نظارت برحسن خدمات مناسب مهندسین در حین اجرای ساختمان است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از اخبار تاسیساتی، مهندس حسین کامران دیسفانی روز پنج شنبه ۳۰ آذر ماه جاری در همایش یک روزه رونمایی از استاندارد سقف های مرکب عرشه فولادی افزود: هیچگاه نظام مهندسی دخالت مستقیم بر همه امور پروژه های ساختمانی نداشته و فقط برحسن عملکرد مهندسین اعم از طراح ،ناظر و مجری با هدف ایمنی و استحکام بنا نظارت می کند .

به گفته وی, آیین نامه ۲۸۰۰ قانون مقررات ملی ساختمان طی ۳۰ سال چهار مرتبه بازنگری و به روز رسانی شده و لذا باید در شناسنامه فنی و ملکی ساختمان مشخصات کامل طراح، ناظرین، و مجری که در امر ساختمان دخیل هستند، در ارزیابی و خرید و فروش آن مدنظر قرار گیرد.

مهندس کامران دیسفانی تصریح کرد: موضوع روز کشورمان وقوع زلزله های مخرب است که باعث رعب و وحشت جامعه شده است.

وی ادامه داد : قبلا هر ۱۰ سال یک حادثه زمین لرزه مخرب با تلفات جانی داشتیم ولی سال های اخیر زمان آن از ۵سال به ۲و یا یک سال رسیده و جامعه مهندسین ساختمان تکلیف سنگینی را در مقابل جامعه ، جان ، مال و زنده ماندن مردم در این حوادث ناگوار دارند.

رییس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی به ساخت و سازهای که طی سالهای اخیر در کشور ساخته می‌شود اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ضریب ایمنی, استحکام بنا، کاهش مصرف انرژی در ساختمان، استفاده از مصالح استاندارد ، بهره گیری از سقف های سبک جدی گرفته شده و امروز شاهد رونمایی از سقف های مرکب عرشه ای هستیم.

مهندس کامران دیسفانی اظهار داشت: در گذشته برای اجرای سقف ساختمان از مصالح سنگین و از تخته، چوب و شمع استفاده می شد، اما امروزه سقف های مرکب عرشه ای جایگزین آن شده و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی توانسته برای اولین بار در کشور با همکاری یک گروه علمی و پژوهشی استاندارد آن را ثبت ملی کند و این افتخار در کشور برای سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و همکاری دانشگاه فردوسی باقی خواهد ماند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی