رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

پیگیری زنگنه برای بازگرداندن مدیران برکنار شده

جابه‌جایی تعدادی از مدیران مناطق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با تذکر بیژن زنگنه، وزیر نفت که تجربه سال‌ها مدیریت چالش‌های مختلف کشور را دارد و تاکید وی مبنی بر چشم‌پوشی از مشکلات پیش‌آمده روبه‌رو شد.

جابه‌جایی تعدادی از مدیران مناطق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با تذکر بیژن زنگنه، وزیر نفت که تجربه سال‌ها مدیریت چالش‌های مختلف کشور را دارد و تاکید وی مبنی بر چشم‌پوشی از مشکلات پیش‌آمده روبه‌رو شد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از ایسنا، پس از جابه‌جایی تعدادی از مدیران مناطق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، زنگنه در نامه‌ای خطاب به علیرضا صادق‌آبادی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، ضمن تاکید بر این‌که اقدام صورت‌گرفته اصولی و قابل دفاع است، خواستار ابقای افراد مذکور شد.

در قسمتی از این نامه آمده است: “مطلع شدم که در پی طرح سؤال از این‌جانب در مجلس، شرکت پخش تعدادی از مدیران استانی خود را به علت ضعف در تعامل با عوامل توزیع و حمل فرآورده برکنار کرده است که گرچه این اقدام به‌طور اصولی، منطقی و قابل دفاع است، لیکن از آن‌جایی که این‌جانب همواره در طول مدت خدمت خود، همه موفقیت‌ها را از آن همکارانم دانسته و ضعف‌ها و مشکلات و عواقب ناشی از آن‌ها را شخصاً با دل‌وجان پذیرفته‌ام، لذا بر پایه همین اصل، دستور فرمایید همکارانی که به این علت برکنار شده‌اند، با اغماض، در سمت‌های خود ابقاء شوند.”

کوله‌بار تجربه مدیریتی زنگنه باعث شده اکنون به این نتیجه برسد که در شرایط فعلی اگر بخواهیم کشور پیش برود باید همه تعامل و همراهی کنند. زنگنه  ضمن این‌که تصمیم مدیران پخش را نفی نکرده  است، ولی تاکید دارد، تا زمانی که مدیری تخلف شخصی نداشته، به دلیل قصور در کار برکنار نشود بلکه باید اشتباه را یادآور شد و به او کمک کرد تا مسیرش را طی کند.

درحالی‌که در این میان عده‌ای تغییر و جابه‌جایی مدیران را کودتا می‌خوانند و در پی هر اتفاقی به دنبال سیاه‌نمایی هستند، باید گفت این انتظار زیادی نیست که وزیر نفت از مدیرانش بخواهد با تمام وجود خدمت‌رسانی کنند.

تجربه سال‌ها حضور در مدیریت چالش‌های کشور باعث شده زنگنه با صرف‌نظر از حق خود و با پذیرش عواقب ناشی از ضعف‌ها، مدیران در سطوح مختلف را به همدلی و همبستگی بیشتر برای عبور از مشکلات آماده کند.

بر اساس این گزارش، در پی پیگیری وزیر نفت، صادق‌آبادی در نامه‌ای به سیدمحمدرضا موسوی‌خواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، دستور بررسی علت برکناری تعدادی از مدیران را صادر کرد.

در این نامه آمده است: “در صورتی که دلیل برکناری تعدادی از مدیران مناطق پخش، صرفاً ناتوانی در تعامل صحیح با عوامل توزیع و حمل سوخت و همچنین ضعف در اجرای برنامه‌های شرکت ملی پخش که از وظایف اصلی و ذاتی هر مدیری است، باشد، اغماض و گزارش آن را به اینجانب ارائه نمائید.”

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی