رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

تولید نفت و گاز در فرانسه ممنوع می‌شود

مجلس فرانسه در مصوبه‌ای جدید تمدید هر گونه مجوز برای حفاری‌های نفت و گاز در خاک این کشور را ممنوع و به طور کلی فعالیت در این صنعت

مجلس فرانسه در مصوبه‌ای جدید تمدید هر گونه مجوز برای حفاری‌های نفت و گاز در خاک این کشور را ممنوع و به طور کلی فعالیت در این صنعت را در فرانسه از سال ۲۰۴۰ غیر قانونی اعلام کرد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری سی.بی.اس مجلس فرانسه قانونی را تصویب کرده است که طبق آن هر گونه عملیات اکتشاف نفت و گاز در داخل مرزهای این کشور و یا در کشورهای تحت سیطره دولت فرانسه از سال ۲۰۴۰ غیرقانونی خواهد بود.

بر اساس این قانون هیچ یک از مجوزهای حفاری نفت و گاز در این کشور تمدید نخواهد شد و از این پس  هیچ مجوزی برای عملیات اکتشافی صادر نخواهد شد.

دولت فرانسه مدعی است که نخستین کشوری در جهان است که چنین قانونی را به تصویب رسانده است.

با این حال این اقدام تا حد زیادی نمادین است زیرا تولید نفت این کشور تنها یک درصد از نیاز داخلی آن را برآورده می‌کند. فرانسه برای باقی نیاز خود به نفت و گاز محتاج واردات است.

این قانون بخشی از یک برنامه وسیع دولت این کشور برای قطع وابستگی فرانسه به سوخت‌های فسیلی به‌منظور جلوگیری از گرمتر شدن زمین است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی