رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

انتقاد از حذف ارایه قیر رایگان برای بهسازی راه روستایی در لایحه دولت

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از کاهش ۴۳ درصدی اعتبارات عمران روستایی در لایحه بودجه ۹۷ کل کشور، گفت: دولت در لایحه پیشنهادی خود ارایه قیر یارانه‌ای و رایگان برای بهسازی راه های روستایی را حذف کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از کاهش ۴۳ درصدی اعتبارات عمران روستایی در لایحه بودجه ۹۷ کل کشور، گفت: دولت در لایحه پیشنهادی خود ارایه قیر یارانه‌ای و رایگان برای بهسازی راه های روستایی را حذف کرده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی پی جی به نقل از خانه ملت، سیدهادی بهادری، درباره جزییات لایحه بودجه ۹۷ کل کشور، گفت: اعتبارات عمرانی کشور کاهش چشمگیری داشته که باید در کمیسیون تلفیق با ارائه پیشنهادات مناسب کسری بودجه در این حوزه جبران شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از حذف ارایه قیر یارانه ای و رایگان برای بهسازی راه های روستایی در لایحه بودجه ۹۷ کل کشور، افزود: در سال جاری با ارایه قیر رایگان تحول جدی در بهسازی راه ها، آسفالت معابر و طرح های هادی روستایی رخ داد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در تلاش برای بازگرداندن ردیف مشخص برای ارایه قیر رایگان جهت بهسازی راه های روستایی در لایحه بودجه ۹۷ هستیم، تصریح کرد: وزارت نفت با روش ارایه قیر رایگان مخالف بوده و معتقد است قیر نیز باید مانند سایر مشتقات نفتی به فروش برسد از این رو این موضوع در لایحه بودجه ۹۷ به کل حذف شده است.

ارایه قیر رایگان در سال ۹۶ کمک مهمی به طرح های هادی روستایی کرده است

بهادری با تاکید بر اینکه ارایه قیر رایگان در سال ۹۶ کمک مهمی به طرح های هادی روستایی کرده است، ادامه داد: با توجه به اینکه برای آسفالت راه ها سایر موارد مورد نیاز از جمله شن، ماسه و غیره موجود است باید دولت برای تخصیص قیر رایگان حتی المقدر برای راه های روستایی اقدام کند تا پیمانکاران نیز در این باره انگیزه ای برای حضور در عرضه های عمرانی داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در لایحه بودجه ۹۷ کل کشور اعتبارات عمران روستایی کاهش ۴۳ درصدی داشته است، تصریح کرد: علت کاهش اعتبارات عمران روستایی ملاک قرار دادن میزان تخصیص منابع در سال های قبل بوده است.

تخصیص ۴۰ درصدی اعتبارات عمران روستایی در سال ۹۶

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در سال ۹۶ تخصیص اعتبار عمران روستایی حدود ۴۰ درصد بوده و در سال ۹۷ با کاهش ۴۳ درصد اعتبارات در این حوزه مواجه هستیم این نگرانی وجود دارد که میزان اعتبارات پیشنهادی نیز تخصیص نیابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید تخصیص اعتبارت عمرانی به ویژه در روستاها به بیش از ۹۰ درصد افزایش یابد، گفت: در کمیسیون تلفیق بودجه پیگیر بهبود وضعیت اعتبارات عمرانی کشور هستیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی