رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

رونمایی برنامه گرمایش پاک در چین

چین یک برنامه پنج ساله برای تغییر انرژی مورد مصرف منطقه شمال این کشور برای گرمایش پاک در فصل زمستان تا رونمایی کرد.

چین یک برنامه پنج ساله برای تغییر انرژی مورد مصرف منطقه شمال این کشور برای گرمایش پاک در فصل زمستان تا رونمایی کرد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از ایسنا، یک کارزار دولتی کم سابقه برای سوئیچ میلیون ها خانوار و هزاران شرکت از زغال سنگ به گاز طبیعی در شمال چین در زمستان امسال به راه افتاده است.

اما کمبود شدید گاز طبیعی قیمت‌ها را در سراسر چین بالا برده و شرکت‌ها و خانوارها قلب صنعتی این کشور را تحت فشار قرار داده است.

این برنامه مشترکا از سوی ۱۰ سازمان دولتی شامل کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات و اداره ملی انرژی اعلام شده است و از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۱ اجرا می‌شود.

دولت طبق گزارش سکیوریتیز تایمز، دولت ترتیباتی را در خصوص گرمایش ژئوترمال، گرمایش زیست توده، گرمایش خورشیدی، گرمایش گازی، گرمایش برقی، گرمایش زباله صنعتی، گرمایش مرکزی زغال سوز اتخاذ کرده است.

بر اساس طرح چین، تا سال ۲۰۱۹ نیمی از شمال این کشور از گرمایش پاک استفاده خواهد کرد و میزان مصرف زغال سنگ را ۷۴ میلیون تن کاهش می‌دهد.

طبق بررسی که رویترز ماه جاری در شمال چین انجام داد، کارخانه‌ها تعطیل شده یا با ظرفیت پایینی فعالیت می‌کنند، شرکت‌ها شاهد کاهش سود هستند زیرا زنجیره تامین مختل شده است و ساکنان نیز برای گرم ماندن در دمای زیر صفر بدون گرمایش مناسب در خانه یا کلاس درس دست و پنجه نرم می‌کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی