رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

بهره‌برداری از پروژه 34 میلیاردی آب شیرین‌کن بندرترکمن و گمیشان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از بهره‌برداری آزمایشی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۴ میلیارد تومانی «آب شیرین‌کن» بندرترکمن و گمیشان خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از بهره‌برداری آزمایشی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۴ میلیارد تومانی «آب شیرین‌کن» بندرترکمن و گمیشان خبر داد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان، محمدهادی رحمتی به همراه الیاس هیوه‌چی سرپرست فرمانداری بندرترکمن از روند بهره‌برداری آزمایشی آب شیرین بندرترکمن و گمیشان بازدید کردند.

مدیر عامل آبفا گلستان گفت: پروژه آب شیرین‌کن با ظرفیت تولید ۷ هزار و ۶۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز از طریق سرمایه‌گذار بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: در طرح توسعه تاسیسات آب شیرین‌کن علاوه بر دو شهر بندرترکمن و گمیشان روستاهای مسیر هم از این آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان گلستان با تاکید بر استفاده از توان بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب تصریح کرد: تامین امنیت و ارزش افزوده سرمایه‌گذاری از اولویت‌های مهم سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

رحمتی افزود: آب تولید شده از این تاسیسات دارای استاندارد کیفیت آب آشامیدنی است و از طریق شبکه توزیع با همان تعرفه‌های رایج و مصوب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: آب خام مورد نیاز تاسیسات آب شیرین‌کن از منابع آبی شور با برداشت از لایه‌های زیرزمینی تامین می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی