رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

ارایه لایحه تولید برق از پسماند به مجلس

نماینده مردم بندرعباس در مجلس از ارسال لایحه دولت به مجلس جهت بررسی تولید برق از پسماند، و افزودن مبلغی به قبض برق شهروندان تحت عنوان پسماند خبرداد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس از ارسال لایحه دولت به مجلس جهت بررسی تولید برق از پسماند، و افزودن مبلغی به قبض برق شهروندان تحت عنوان پسماند خبرداد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از اخبار انرژی، احمد مرادی اظهارکرد: به تازگی دولت لایحه‌ای مبنی براینکه با همکاری شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و وزارت کشور، پسماند زباله‌ها ساماندهی و به برق تبدیل شود را به مجلس ارسال نموده‌است.

وی افزود: این لایحه تقدیم مجلس شده‌است که اگر اجرایی بشود اقدامی زیست‌محیطی می‌باشد، اما بنا به درخواست دولت قرار براین شده‌است که مبلغی هم به‌عنوان پسماند زباله به قبض برق شهروندان افزوده شود که نمایندگان مجلس با این بند مخالفت کرده‌اند چرا که بر این اعتقادیم که نباید فشار بیشتری بر مردم وارد شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در کشور پیشرفته‌ای مثل آلمان در حال حاضر بیش از ۸ هزار مگاوات برق از بیومس کود‌های شیمیایی و زباله‌های شهری تولید می‌شود، دیگر زمان آن رسیده که ماهم دراین زمینه وارد عمل شده و با ساز و کار‌هایی زیست‌محیطی و استاندارد‌های جهانی از پسماند زباله‌ها به تولید انرژی بپردازیم.

وی درپایان با اشاره به اینکه از هر یکصد تُن زباله یک مگاوات برق تولید می‌شود، گفت: اگر هر شهروند روزانه ششصد الی هفتصد گرم زباله تولید کند و این زباله‌ها به برق تبدیل شود به رقم قابل توجهی در تولید برق در کشور خواهیم رسید که این میزان می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه انرژی را رفع نماید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی