رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

تدوین برچسب استاندارد مصرف بهینه آب برای 3 نوع کالا

مدیرکل دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: با هدف کاهش مصرف و مدیریت آب، نصب برچسب مصرف بهینه برای ماشین های لباسشویی، شیرآلات اهرمی و سردوش حمام تدوین شد.

مدیرکل دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: با هدف کاهش مصرف و مدیریت آب، نصب برچسب مصرف بهینه برای ماشین های لباسشویی، شیرآلات اهرمی و سردوش حمام تدوین شد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از ایرنا، علی سیدزاده روز شنبه در نشست دفتر مدیریت مصرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب و اعضای کمیته آب بدون درآمد این شرکت افزود: این استاندارد برای سایر تجهیزات بویژه کولرهای آبی نیز در دست تدوین است.

وی بیان کرد: در این ارتباط مقرر شده تجهیزات وارداتی «آب بر» و «آب پخش» نیز مطابق استانداردهای مصرف آب مجوز مورد نیاز واردات آنها صادر شود.

سیدزاده ادامه داد: در طول سال در بخش های شهری و روستایی به ترتیب ۶ و ۲ میلیارد مترمکعب آب در کشور تولید می شود.
وی یادآور شد: اکنون سرانه های مصرف شهری و خانگی در کشور به ترتیب ۲۰۵ و ۱۵۵ لیتر در شبانه روز است.

سیدزاده افزود: مصرف شهری مربوط به بخش های تجاری، عمومی و فضای سبز است.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به طرح ساماندهی و هوشمندسازی منابع تامین آب و مبادی ورودی روستاهای مجتمع آبرسانی شهید عالی زنده بودی شهرستان تنگستان استان بوشهر اظهار داشت: این طرح در حوزه مدیریت مصرف نقش بسزایی ایفا کرده که با توجه به کارکرد مطلوب از قابلیت الگوبرداری مناسب برای سایر نقاط شهری و روستایی برخوردار است.

مدیرکل دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: طراحی این سیستم در ابعادی بزرگتر برای شهری مانند بوشهر که آب آن در فصل زمستان نیز جیره بندی است می تواند به مدیریت مطلوب آب کمک شایانی کند.

سیدزاده ادامه داد: با توجه به بحران کم آبی در کشور برای تامین آب شرب بخش شهری و روستایی مدیریت و کنترل مصرف اقدامی ضروری است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی