رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

پیشرفت 35 درصدی پروژه تونل فاضلاب غرب تهران

مدیر امور نظارت بر خطوط انتقال شرکت فاضلاب تهران از پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه تونل فاضلاب غرب تهران خبر داد و گفت: در هفته گذشته ۸۰ متر حفاری و

مدیر امور نظارت بر خطوط انتقال شرکت فاضلاب تهران از پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه تونل فاضلاب غرب تهران خبر داد و گفت: در هفته گذشته ۸۰ متر حفاری و سگمنت گذاری (قطعات بتنی پیش ساخته)در این پروژه انجام شد که نسبت به عملکرد پیشین یک رکورد محسوب می شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایرنا  «مسعودرضا ثامنی» اضافه کرد: تاکنون یک هزار و ۱۸۴ متر از مسیر حفاری معادل ۹۸۱ حلقه رینگ، سگمنت گذاری شده است.

در بیشتر تونل‌هایی که با دستگاه‌های حفاری مکانیزه حفاری می‌شود و بدنه‌ای ریزشی دارند، دیواره تونل توسط قطعات بتنی پیش‌ساخته‌ای به نام سگمنت محکم می‌شود.

این سازه‌های بتنی سنگین و نیمه‌سنگین شامل یک قالب سازه‌ای فرم‌داده شده توسط آرماتور و بتن قالب‌گیری‌شده در شرایط خاص است.

مدیر امور نظارت بر خطوط انتقال شرکت فاضلاب تهران با بیان اینکه سرعت اجرای عملیات با دو شیفت شدن فعالیت کارخانه سگمنت سازی و عملیات حفاری مکانیزه

تونل در روزهای اخیر افزایش یافته است، گفت: با ورود منظم پوشش محافظ یکپارچه عملیات سگمنت سازی به سرعت مطلوب اجرایی رسیده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون با دو شیفت شدن تولید سگمنت، اندوخته ما به ۳۰۰ رینگ رسیده که این امر فرآیند حفاری و رینگ گذاری را تسریع کرده است.

طول کل پروژه تونل فاضلابروی غرب تهران ۱۰٫۸کیلومتر است که پس از بهره برداری، بخش عمده فاضلاب مناطق مرکزی و غرب تهران را به تصفیه خانه جنوب غرب انتقال می دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی