رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

گشایش نمایشگاه تخصصی آب و تأسیسات آب و فاضلاب در اصفهان

هشتمین نمایشگاه تخصصی آب و تأسیسات آب و فاضلاب عصر سه شنبه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان گشایش یافت.

هشتمین نمایشگاه تخصصی آب و تأسیسات آب و فاضلاب عصر سه شنبه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان گشایش یافت.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، این نمایشگاه در یک سالن نمایشگاهی به وسعت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع تا ۲۴ آذرسالجاری برپاست.

در این دوره از نمایشگاه ۳۴ مشارکت کننده از استان های اصفهان، تهران، فارس، خوزستان، قزوین و آذربایجان شرقی، در زمینه تولید و عرضه انواع شیرآلات صنعتی، پمپ های صنعتی و اتصالات مرتبط و مخازن، لوله و اتصالات چدنی، سامانه های تصفیه آب و فاضلاب، انواع سامانه های آبیاری، پمپاژ، انتقال، آبرسانی، توزیع و جمع آوری و آب شیرین کن ها حضوردارند.

در حاشیه این نمایشگاه مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفت وگو با ایرنا از ساخت و تولید دستگاه تصفیه پساب های صنعتی و سمی ( پاور واتر) برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: این دستگاه با پرتاب الکترون عمل می کند.

محسن رزمجو افزود: پساب های صنعتی و سمی از یک محفظه عبور داده شده که در این محفظه پرتاب الکترون صورت می گیرد و در نهایت یک لجن خشک و یک آب دارای استانداردهای محیط زیست که می توان از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد، به جای می ماند.

وی اضافه کرد: هم اینک سامانه های غشایی (که برای پساب های صنعتی بویژه پساب های دارای روغن های حل شونده مناسب نیست و عمر کوتاهی دارند)، سامانه های شیمیایی ( که برای تصفیه مواد شیمیایی اضافه می شود) و روش های بیولوژیک ( که با اضافه کردن میکروب عمل می کند و به دلیل حساس بودن میکروب ها به عنوان یک موجود زنده مناسب نیست) برای تصفیه پساب های صنعتی و سمی استفاده می شود.

رزمجو گفت: روش های تصفیه موجود پاسخگو برای از بین بردن سموم موجود در پساب ها نیست و در واقع با ورود پساب های سمی به محیط زیست ایجاد کارخانه سرطان و انواع می شود.

وی بیان کرد: درزمینه پیشگیری ضعیف عمل می کنیم و به دلیل اینکه تولید کنندگان بیشتر توان هزینه کردن برای دستگاه های تصفیه ندارند، فرآیند تصفیه پساب ها بدرستی صورت نمی گیرد.

رزمجو افزود: این درحالیست برای درمان انواع بیماری ها و سرطان ها سالانه هزینه های هنگفتی هم از جانب بیماران و هم از طرف دولت پرداخت می شود که درصد ناچیزی از همین هزینه ها را می توان برای پیشگیری با استفاده از دانش های نو استفاده کرد.

وی گفت: این دستگاه همچنین برای تصفیه شیرابه زباله، پساب رنگرزی،پساب کشتارگاه ها و دیگر پساب ها کاربرد دارد.

رزمجو بیان کرد: ساخت این دستگاه سه سال به طول انجامیده و همه هزینه های آن به صورت شخصی پرداخت شده است.

وی گفت: کارهای بین رشته ای در کشور ضعیف است اما ما یک تیم هفت نفره از پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و فوق دکترای غشاهای زیستی و استفاده از تجربه افرادی که در زمینه تصفیه خانه های شیمیایی توانستیم محصول جامعی تحویل بدهیم که بیماری هایی که ریشه در ورود پساب های صنعتی و سمی به محیط زیست دارد را از بین می برد.

معاون منابع انسانی و برنامه ریزی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز در مراسم افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: سال های گذشته بیشتر تاسیسات و محصولات در این نمایشگاه از خارج تامین می شد اکنون بیش از ۹۷ درصد تجهیزات، محصولات و خدماتی که در این نمایشگاه عرضه می شود، داخلی است.

مجتبی قبادیان افزود: این اتفاق مهم حاصل همکاری با دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان و استفاده از ابزار مهمی مانند نمایشگاه است.

وی اضافه کرد: محصولات استان اصفهان در زمینه تاسیسات، تجهیزات و محصولات وابسته به آب و فاضلاب قابلیت صادرات نیز داشته و تاکنون به برخی از کشورهای منطقه نیز صادرشده است.

در این نمایشگاه شرکت های مشاور و پیمانکار، ادارات دولتی مرتبط، شرکت های دانش بنیان و دانشکده های علمی در زمینه آب و صنعت آب و فاضلاب، جراید و رسانه ها حضور دارند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی