رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تحول در بهره‌وری از آب ادامه می‌یابد
رییس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه سال 97:

تحول در بهره‌وری از آب ادامه می‌یابد

رییس جمهور بهترین‌ راه‌‌حل معضل آب را بهره‌وری بهینه از منابع آبی دانست و گفت: تحول در بهره‌وری از آب به‌ویژه در بخش کشاورزی ادامه می‌یابد و آب کشاورزی باید شرایط درستی پیدا کند.

رییس جمهور بهترین‌ راه‌‌حل معضل آب را بهره‌وری بهینه از منابع آبی دانست و گفت: تحول در بهره‌وری از آب به‌ویژه در بخش کشاورزی ادامه می‌یابد و آب کشاورزی باید شرایط درستی پیدا کند.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه هنگام تقدیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور به مجلس شورای اسلامی، گفت: باید وضع مسکن، بافت‌های فرسوده، محیط زیست و معضل آب را حل کنیم و بهترین‌ راه‌‌حل معضل آب، بهره‌وری بهینه از منابع آبی است.

تحول در بهره‌وری از آب به‌ویژه در بخش کشاورزی ادامه می‌یابد و آب کشاورزی باید شرایط درستی پیدا کند. طرح‌هایی که امروز در سراسر کشور وجود دارد و اجرا می‌شود تحول بزرگی است.

وی افرود: کشت‌های گلخانه‌ای، آبیاری تحت فشار و سامانه‌های نوین آبیاری یک تحول بزرگ است. برای این امر،  ۲میلیارد و ۱۵۰ میلیون اختصاص دادیم. بنابراین، آماده‌ایم تا مجلس شورای اسلامی، به جای ۲۰ درصد، ۳۲ درصد از منبع نفتی را کسر کند و به صندوق بریزد اما برای طرح‌های مهم کشور و طرح‌های محیط زیستی و اصلاح امور بانکی که دو معضل بزرگ است، در این بودجه پیش‌بینی کردیم و شما باید کمک کنید.

رییس جمهور با اشاره به اینکه وضع گرد و غبار و ریزگرد، هوای آلوده، خاک آلوده، مشکل آب، وضع تالاب‌ها، وضع دریاچه‌ها، مشکل پسماندها، معضل بزرگی را در کشور به وجود آورده است، عنوان کرد: باید مشکل پسماند و فاضلاب، ریزگرد و هوای آلوده را در استان‌های کشور حل کنیم؛ قدم‌هایی که برداشتیم، قدم‌های خوبی بوده اما تا رسیدن به هدف بسیار کم است.

وی با بیان اینکه باید مسکن مردم را تأمین کنیم؛ مسکن مردم را بازسازی کنیم و بافت فرسوده را از بین ببریم؛ امنیت جانی برای مردم در مسکن تأمین کرده و نشاط لازم را به جامعه بازگردانیم، اظهار داشت: همه این اقدامات را در طرحی به نام بازسازی بافت فرسوده و حاشیه شهرها می‌توانیم انجام دهیم.

اگر در بیابانی ۳۰ الی ۴۰ کیلومتر بیرون شهر زمین صافی را پیدا کردیم و برجی را بالا بردیم، تازه اول گرفتاری است چراکه باید برای آن جاده، آب، برق، گاز، مدرسه، مسجد، کلانتری و …. ایجاد شود.

رییس جمهور با اشاره به وجود ۶ هزار طرح نیمه تمام ملی و ۶۵ هزار طرح استانی نیمه تمام در کشور گفت: این موضوع را چگونه باید حل کرد همه اینها سرمایه های مردم است که روی زمین مانده است  اگر هر یک از اینها راه بیفتد اشتغال و رونق و رفاه درست می‌کند و مشکل مردم و آب و فاضلاب و راه و بیمارستان  و آموزشگاه حل می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی