رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

استفاده از انرژی طبیعی در ساختمان با اجرای تکنیک کتاب رنگی

گروه بين‌المللي HKS چين با در دست داشتن فضايي به مساحت ۹۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع توانسته بيمارستان كودكان سوزو (Suzhou) را با بيش از ۶۰۰ تختخواب احداث كند كه ساختمان اين بيمارستان در قالب كتاب رنگي منحني طراحي شده و در معرض نمايش عموم درآمده است.

گروه بين‌المللي HKS چين با در دست داشتن فضايي به مساحت ۹۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع توانسته بيمارستان كودكان سوزو (Suzhou) را با بيش از ۶۰۰ تختخواب احداث كند كه ساختمان اين بيمارستان در قالب كتاب رنگي منحنی طراحی شده و در معرض نمايش عموم درآمده است.
به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از صما، این طرح سبز که می‌تواند به جذب انرژی‌های محیط و پاک کمک شایانی کند، در هر ساختمانی قابل اجراست و می‌تاند مصرف انرژی را به حداقل میزان ممکن برساند.هر يك از طبقات اين ساختمان با پنل‌های رنگی شيشه‌ای پوشانده شده كه بتواند جذابيت منحصر به فردی را برای كودكان بستری شده در بيمارستان به ارمغان آورد.

حدود ۷ هزار متر مربع از فضای اين پروژه به طراحي ساختمان‌های كلينيك تخصصي بيمارستان اختصاص يافته و هر يك از اين ساختمان‌ها با توجه به نوع فعاليت صورت گرفته در آن طراحی شده و با رنگ‌های متفاوت و جذاب به مرحله اجرايی رسيده‌اند.

همچنين فضاي اطراف ساختمان نيز با فضاهاي سبز جذاب پوشانده شده است كه تك‌ تك اين فضاهای سبز انواع پنل‌های خورشيدی رنگی در طرح‌هاي قوس‌دار و موج‌دار را در بدنه خود جای داده‌اند. از اين رو می‌توان رقص نور و روشنايی قابل‌توجهی را در فضای داخلی و محوطه سالن بيمارستان كودكان سوزو مشاهده كرد.

استفاده از انرژی طبیعی در ساختمان با اجرای تکنیک کتاب رنگی

استفاده از انرژی طبیعی در ساختمان با اجرای تکنیک کتاب رنگی

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی