رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

پیشرفت 91 درصدی طرح مجتمع آبرسانی به 3 شهر استان گلستان

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای گلستان از پیشرفت ۹۱ درصدی طرح آبرسانی به شهرهای کردکوی، بندرترکمن،گمیشان و روستاهای مسیرخبر داد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای گلستان از پیشرفت ۹۱ درصدی طرح آبرسانی به شهرهای کردکوی، بندرترکمن،گمیشان و روستاهای مسیرخبر داد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو(پاون)، «داود گیلک» معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای گلستان اظهار داشت: هدف  از اجرای این طرح، تامین آب شرب شهرهای بندرترکمن، کردکوی و گمیشان برای افق طرح (سال ۱۴۱۳) به میزان ۶۶۱ لیتر در ثانیه؛ برای جمعیتی بالغ بر ۱۸۰ هزار نفر است.

گیلک بیان کرد: حفر ۲۳ حلقه چاه عمیق وتجهیز وبهره برداری از ۱۹ حلقه آن، احداث ۴ واحد مخزن ذخیره به حجم ۲۷ هزار متر مکعب وابنیه فنی وابسته و خرید و نصب لوله خطوط جمع آوری وانتقال به طول حدود ۵/۷۶ کیلومتر، از جمله اقدامات انجام شده در این طرح تاکنون می باشد.

معاون طرح وتوسعه شرکت آّب منطقه ای گلستان در ادامه افزود: اعتبار هزینه  شده در این طرح حدود ۲۸۰ میلیارد ریال و اعتبار مصوب سال ۹۶ نیز ۵۱ میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریال می باشد وبرای اتمام این طرح ، اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال مورد نیاز می باشد.

وی افزود: عملیات حفر یک حلقه و تجهیز۲ حلقه چاه عمیق، شروع عملیات احداث مخازن ذخیره ۵ هزار متر مکعبی دوم و ۲ هزار متر مکعبی ولاغوز و برق رسانی به چاه شماره یک محور سالیکنده از جمله برنامه ها و فعالیت های طرح در سال ۹۶ است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی