رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

لغو دریافت یک در هزار از صادرکنندگان
رییس اتاق بازرگانی اعلام کرد؛

لغو دریافت یک در هزار از صادرکنندگان

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران از لغو الزام صادرکنندگان به پرداخت یک در هزار درامد به اتاق های بازرگانی از سال آینده خبر داد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران از لغو الزام صادرکنندگان به پرداخت یک در هزار درامد به اتاق های بازرگانی از سال آینده خبر داد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود خوانساری در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران گفت: در سال‌های تحریم ارتباط ما با دنیا قطع بوده و انتظار اینکه صادرات بالایی داشته باشیم، خیلی به جا نیست؛ در این میان باید به این نکته اشاره کرد که دولت بزرگ، بزرگترین آفت برای اقتصاد است و باعث می شود مشکلات پابرجا بماند.

رییس اتاق بازرگانی تهران افزود: ما می خواهیم چرخ را از اول اختراع کنیم در حالیکه باید به این موضوع اشاره کرد که اگر قرار باشد ایران هشت درصد رشد داشته باشد، باید سرمایه گذاری خارجی جذب کنیم،در عین حال مشکلات در ارتباط با دولت بزرگ و دخالت بیش از اندازه آن در تولید و صادرات یکی از آفت های بزرگ است.

وی تصریح کرد: در سال‌های بعد قرار بر این است که همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه را به یک همایش چالشی تبدیل کنیم و از سال بعد یک در هزار صادرات را حذف خواهیم کرد که بسته آن از سال بعد اجرایی خواهد شد و البته یارانه حضور در نمایشگاه‌ها هم به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در هیات های تجاری نیز از صادرکنندگان نمونه استفاده خواهیم کرد.

صادرات هشت ماهه امسال قابل قبول نیست

مقیمی، استاندار تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه آمار صادراتی، شرایط را برای دولت و صادرکنندگان سخت می کند، گفت: دولت و مجلس همراهی با هم را انتخاب کرده اند و اختلاف دیدگاه در حوزه صادرات نداریم و هر دو هم جهت و همراه هستند؛ ضمن اینکه بخش خصوصی نیز با دولت هم راستا است؛ بنابراین در این شرایط نباید عملکرد فعلی را به ثبت رساند.

وی افزود: اگر در این شرایط موفق نشویم مشکلات پیش روی صادرات را برداریم، حتما ضرر خواهیم کرد.

مقیمی با بیان اینکه اگر قوانین موجود، مشکلات صادرات را حل کرد، کار را پیش می بریم و شروع حل مشکلات از شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خواهد بود، تصریح کرد: تعهد سال ٩٦ برای صادرات سال را امسال کاهش داده ایم و می خواهیم به ٦.١ میلیارد دلار برسیم اما باید تلاش کنیم چرا که که در هشت ماهه امسال، ٤ میلیارد دلار محقق شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی