رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

معضلات فاضلابی کارون

فرماندار کارون گفت: شهرستان کارون خروجی فاضلاب ندارد و فاضلاب غرب شهر نیز به رودخانه کارون ریخته می شود.

فرماندار کارون گفت: شهرستان کارون خروجی فاضلاب ندارد و فاضلاب غرب شهر نیز به رودخانه‌کارون ریخته می شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از اخبار تاسیسات، معصومه خنفری شامگاه شنبه در جلسه شورای سلامت خوزستان اظهار کرد: تا بحث خروجی فاضلاب حل نشود باز هم ماندآبها را در سطح شهرستان کارون داریم؛ هر از چند گاهی آب و فاضلاب این ماندآبها را تخلیه می کند ولی واقعیت این است که شهرستان کارون خروجی فاضلاب ندارد و فاضلاب غرب شهر نیز به رودخانه‌کارون ریخته می شود.

وی افزود: در بحث فاضلاب‌کارون معضل اساسی داریم و متأسفانه توان و زمان ما را در فرمانداری گرفته است؛ هر از چندگاهی حتی تجمعاتی برای این موضوع داریم.

فرماندارکارون تصریح کرد: اگر بحث خروجی ماندآبها حل نشود قطعا با مشکلات عدیده ای مواجه می شویم؛ متأسفانه این معضل حتی بهداشت و سلامت مردم را تهدید کرده است.

فردوس کریمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز نیز در واکنش به صحبت های فرماندار کارون گفت: برای کل شهرستان‌کارون یک کلکتور طراحی که با این کار فاضلاب آن را به شرق اهواز متصل می کنیم؛ اعتبار مورد نیاز این طرح نیز ۷۰ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: پیشنهاد می شود که مردم چاه های جذبی را موقتا لایروبی و شهرداری نیز با تخلیه کانال ها باعث جمع آوری ماندآب ها شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی