رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

انتقال 200 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به چین

شرکت ملی نفت چین اعلام کرد از طریق یک طرح بسیار بزرگ انرژی، تاکنون ۲۰۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از آسیای مرکزی به چین انتقال یافته است.

شرکت ملی نفت چین اعلام کرد از طریق یک طرح بسیار بزرگ انرژی، تاکنون ۲۰۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از آسیای مرکزی به چین انتقال یافته است.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از ایسنا این اقدام در راستای اتخاذ سیاست های چین مبنی بر استفاده از انرژی های پاک صورت گرفته است که به کاهش آلودگی کمک می کند.

حدود ۶۶ درصد از انرژی مورد نیاز چین از ذغال سنگ تامین می شود و این کشور امیدوار است بتدریج استفاده از منابع انرژی پاک از جمله انرژی خورشیدی و باد را افزایش داده و از گاز طبیعی نیز بیش از گذشته استفاده کند.

چین از سال ۱۹۹۳ میلادی یک وارد کننده صرف نفت خام بوده است و بیش از ۶۰ درصد از نفت مورد نیاز خود را از کشورهای دیگر از جمله خاورمیانه تامین می کند.

چین اولین مسیر انتقال گاز طبیعی از آسیای مرکزی به این کشور را در سال ۲۰۰۹ میلادی مورد بهره برداری قرار داد و اکنون سه خط لوله برای انتقال گاز وجود دارد که از قزاقستان و ازبکستان گاز را به چین منتقل می کند.

از طریق این خطوط سالانه ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به چین منتقل می شود این اقدام علاوه بر اینکه باعث شده است ۳۰۰ میلیون شهروند چینی از این انرژی منتفع شوند در آسیای مرکزی نیز ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

چین و آسیای مرکزی اکنون در حال ساخت یک خط لوله جدید به نام خط ‘دی’ هستند که وقتی تکمیل می شود می تواند ۳۰ میلیارد متر مکعب گاز را سالانه از این منطقه به چین منتقل کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی