رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

صرفه جویی گاز به نفع افزایش صادرات
مدیرعامل شرکت انتقال گاز مطرح کرد؛

صرفه جویی گاز به نفع افزایش صادرات

مدیرعامل شرکت انتقال گاز گفت: امنیت و سلامت کافی در شبکه انتقال گاز، سبب گازرسانی صحیح و به‌موقع به بخش‌های خانگی، صنعتی و صادراتی می‌شود.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز گفت: امنیت و سلامت کافی در شبکه انتقال گاز، سبب گازرسانی صحیح و به‌موقع به بخش‌های خانگی، صنعتی و صادراتی می‌شود.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از وزارت نفت، سعید توکلی به بررسی شبکه انتقال گاز در کشور پرداخت و گفت: با وجود آنکه در بسیاری از نقاط کشور شاهد کاهش دما و آغاز بارش برف و باران بوده‌ایم، اما با مشکلی در شبکه انتقال گاز کشور روبه‌رو نشده‌ایم. زمانی که شبکه انتقال گاز ایمنی و سلامت کافی نداشته باشد با هر حادثه طبیعی یا غیرطبیعی ( مانند زلزله کرمانشاه یا بارندگی زیاد و غیره) دچار نقص شده که این موضوع سبب اختلال گازرسانی در کریدورهای مختلف می‌شود.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز، ادامه داد: شبکه انتقال گاز کشور به طور مداوم تحت نظارت و بازرسی از لحاظ حفظ ایمنی و استاندارد قرار دارد و انجام تعمیرات اساسی در مقاطع زمانی دقیق و همچنین اجرای عملیات پیگرانی هوشمند از جمله این نظارت‌هاست که سبب می‌شود کوچک‌ترین نقص احتمالی در کوتاه‌ترین زمان مشخص و رفع شود تا امنیت شبکه انتقال همواره پایدار بماند.

توکلی، درباره مصرف گاز در کشور اظهار کرد: گاز به عنوان نعمتی ارزشمند و سرمایه ملی، باید به شکلی صحیح از آن استفاده کرد، با توجه به کاهش دما در فصل زمستان اهمیت گازرسانی مطلوب و به موقع به تمام بخش‌های خانگی، صنعتی و صادراتی دوچندان می‌شود که البته این امر به همت بخش‌های مختلف شرکت ملی گاز محقق شده اما صرفه‌جویی در مصرف و استفاده بهینه موجب جلوگیری از سوزانده شدن بیهوده این منبع گران‌بها و تبدیل آن به ارزش افزوده برای کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: در بحث صادرات گاز میان ایران و بازارهای هدف، سقفی برای صادرات گاز در قراردادها مشخص می‌شود که بر این اساس هرچه از محل صرفه جویی و مصرف بهینه در داخل کاسته شود به میزان صادرات گاز افزوده می‌شود که سبب ارتقای جایگاه ایران به عنوان صادرکننده گاز خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی