رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

گزارش اختصاصی ویکی پی جی از چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته

بازدیدی از چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته تهران به عمل آوردیم تا گامی در راستای تشویق به امر تولید انرژی برداشته باشیم.

امروز جهان در مسیری جدیدی از رشد گام برداشته است تا دریچه مطمینی به سوی آینده ای سالم و پایدار بگشاید. انرژی خورشیدی و خورشید که حضور آن از ابتدای پیدایش زمین و بشر گرمابخش حیات بوده است.

ایران نیز به عنوان کشوری که همواره و امروز بیش از هر زمان دیگر با بجران تولید برق ناشی از کمبود منابع آبی مواجه است به لزوم همراهی با جامعه جهانی و استفاده از انرژی های پاک به ویژه انرژی خورشیدی و حل معضل انرژی پی برده است.

ایران با داشتن تقریبا ۳۰۰ روز آفتابی در سال بی شک از موقعیتی ایده آل در میان سایر کشورها برای تولید انرژی خورشیدی برخوردار است.

در همین راستا اقدامات و مصوبات جدیدی از سوی وزارت نیرو در جهت تشویق به سرمایه گذاری در امر تولید انرژی صورت گرفته است.

یکی از این اقدامات برگزاری نمایشگاه انرژی های خورشیدی است و امسال چهارمین سالی است که این نمایشگاه در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار اختصاصی ویکی‌پی‌جی، بازدیدی از چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته تهران به عمل آوردیم تا گامی در راستای تشویق به امر تولید انرژی برداشته باشیم.

امسال چهارمین دوره  برگزاری  نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته تهران است و در روز سوم این نمایشگاه استقبال چشمگیری مشاهده نمی شود.

نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته تهران همزمان با نمایشگاه لوازم خانگی در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده است و توجه بازدید کنندگان بیشتر به سمت نمایشگاه لوازم خانگی بود تا نمایشگاه انرژی خورشیدی، البته نمایشگاه انرژی از میان مراجعان به نمایشگاه، بازدیدکنندگان خاص خود را دارد اما با این حال جمعیت زیادی به چشم نمی خورد.

بیشتر سالن های مرکز نمایشگاهی مختص به نمایشگاه لوازم خانگی بود و بیشتر تبلیغات بصری و… صرف این نمایشگاه شده بود و سالن نمایشگاه انرژی در انبوه فروشندگان و شرکت های لوازم خانگی دیده می شد.

در این نمایشگاه صنف های گوناگونی در حیطه ی انرژی حضور داشتند از جمله: شرکت های باطری ساز انرژی های نو(باطری های خورشیدی) شرکت های تولید کننده یا وارد کننده آب گرم کن های خورشیدی، شرکت های تولیدی پنل های خورشیدی و …

شرکت ها فروش محصولات خود را در همه ی زمینه های صنعتی،خانگی و حتی شهری عرضه می کردند و بیشتر یا تولید کننده بودند و یا این‌که از کشور های اروپایی محصولات خود را وارد می کردند.

خدمات ارایه دهنده ی شرکت های نمایشگاهی از نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته تهران بیشتر از این قبیل بود:

ارایه باطری های خورشیدی برای مصرف های خانگی و صنعتی

ارایه آب گرم کن های خورشیدی با ظرفیت های متفاوت برای مصارف صنعتی و خانگی

ارایه پنل های خورشیدی

طراحی، خرید و ساخت نیروگاه های کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس

تجهیزات تهویه مطبوع خورشیدی

پمپ آب خورشیدی

لوازم منزل خورشیدی

در این نمایشگاه شرکت هایی از قبیل شارپ سولار(شرکت تولید کننده محصولات خورشیدی)، هدایت(تولید کننده انواع کابل خورشیدی)، شرکت تاخت(شرکت توسعه انرژی های خورشیدی)، شیواسپ و سولارگستر البرز، حضور داشتند و محصولات و خدمات خود را عرضه می کردند.

لازم به ذکر است که چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژی‌ خورشیدی و صنایع وابسته تا ساعت ۱۷ روز ۵ آذرماه سال ۱۳۹۶ در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی