رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

افزایش صادرات محصولات فولادی ایران
به لطف رقابتی بودن قیمت‌ها صورت گرفت:

افزایش صادرات محصولات فولادی ایران

ورق‌های فولادی تولید ایران به دلیل قیمت رقابتی‌ که در مقایسه با سایر عرضه‌کنندگان دارد، به آهستگی در حال گسترش حضور خود در بازار جهانی است.

ورق‌های فولادی تولید ایران به دلیل قیمت رقابتی‌ که در مقایسه با سایر عرضه‌کنندگان دارد، به آهستگی در حال گسترش حضور خود در بازار جهانی است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از پایگاه خبری متال بولتن، ورقه‌های فولادی تولید ایران به دلیل قیمت رقابتی که در مقایسه با سایر عرضه‌کنندگان دارد، به آهستگی در حال گسترش حضور خود در بازار جهانی است.

آمارهای اتحادیه تولید‌کنندگان فولاد ایران که نیمی از کل عرضه فولاد نیمه فرآوری شده کشور را بر عهده دارد حاکی است، در نیمه نخست سال جاری شمسی، صادرات ورقه‌های فولادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۵ درصد رشد به ۶۰/ ۱ میلیون تن رسیده است.اما ایران قصد دارد از این رقم نیز فراتر برود و طی یک ماه منتهی به ۲۱ مارس ۲۰۱۸، ۳۰/ ۵ میلیون تن محصولات فولادی نیمه فرآوری شده صادر کند که ۴۲ درصد نسبت به صادرات ۷۴/ ۳ میلیون تنی ایران افزایش خواهد داشت.

انتظار می‌رود ورقه‌های فولادی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از صادرات محصولات فولادی نیمه فرآوری شده ایران را به خود اختصاص دهد.در اوایل ماه نوامبر، ورقه‌های فولادی ایران با قیمت ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار در هر تن برای تحویل روی عرشه به مشتریان خارجی پیشنهاد شد.

گزارش شده که در آن زمان یک محموله ۲۰ هزار تنی از طریق یک تاجر به قیمت ۴۸۰ دلار به تایلند فروخته شده که شامل هزینه حمل نیز بوده است.

با توجه به هزینه ۲۵ تا ۳۰ دلاری حمل هر تن محموله فولادی، این رقم معادل ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار در هر تن است.در همان زمان، یک محموله که از بنادر شرق دور روسیه ارسال شده بود در جنوب شرق آسیا به قیمت اندکی زیر ۵۰۰ دلار فروخته شده است که شامل هزینه حمل نیز می‌شده است.

در عین حال، در بازار دریای سیاه، قیمت ورقه‌های فولادی تولیدی مشترک المنافع کشورهای مستقل برای تحویل روی عرشه ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار در هر تن بوده است.قیمت پایین و رقابتی محصولات فولادی ایران را می‌توان به عوامل مختلفی از جمله منابع طبیعی ارزان و کاهش تقاضای داخلی برای این محصول نسبت داد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی