رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

نخستین طرح‌های نیروگاه خورشیدی خانگی

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: نخستین طرح‌های نیروگاه خورشیدی خانگی توسط کمیته امداد استان به بهره برداری رسید.

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: نخستین طرح‌های نیروگاه خورشیدی خانگی توسط کمیته امداد استان به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از برق نیوز  رضا شهرکی  اظهار داشت: با توجه به پتانسیل و ظرفیت سیستان و بلوچستان در زمینه انرژی‌های خدادادی و تجدید پذیر، کمیته امداد سیستان و بلوچستان در بحث تجهیز پشت بام منازل جامعه هدف خود به انرژی‌های خورشیدی با مطالعه و به صورت دقیق ورود پیدا کرده است.

وی افزود: از همین رو ابتدا، دو شهرستان زابل و میرجاوه به عنوان پایلوت برای راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی ۵ کیلو واتی انتخاب شدند که مقرر شد کمترین تولید انرژی نیز به صورت تضمینی پنج ساله توسط اداره برق سیستان و بلوچستان خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده تاکنون نیروگاه خورشیدی روستای «پدگی» شهرستان میرجاوه به مدت ۲۶ روز ۷۸۱ کیلووات تولید برق داشته و میزان تولید برق در روستای «علی جان» از توابع شهرستان زهک نیز به ۵۰ کیلو وات رسیده است.

مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه پنل خورشیدی مورد استفاده برای یک سیستم خورشیدی خانگی از نوع ۵ کیلو ولتی است، ادامه داد: برای احداث این نیروگاه‌ها شناسایی فضای مورد نیاز (حدود ۴۰ الی ۶۰ متر مربع) برای یک واحد ۵ کیلو واتی، نصب سازه در پشت بام و اتصال به شبکه برق منطقه از جمله شرایط ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون قرارداد ساخت ۷۸ نیروگاه خورشیدی در شهرستان زابل، ۱۲ نیروگاه در شهرستان خاش و ۱۰ نیروگاه در شهرستان میرجاوه منعقد شده و همچنین مورد ارزیابی شرکت توسعه برق و انرژی کمیته امداد استان نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی قرض الحسنه برای احداث نیروگاه‌های خانگی به مددجویان تحت حمایت، تصریح کرد: قیمت خرید برق از نیروگاه خورشیدی خانگی با ظرفیت ۵ کیلو وات ۸۰۰ هزار تومان است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی