رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته تهران

چهارمین نمایشگاه انرژی خورشیدی و صنایع وابسته از روز پنج شنبه دوم آذر ماه ۱۳۹۶ در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافته است.

چهارمین نمایشگاه انرژی خورشیدی و صنایع وابسته از روز پنج شنبه دوم آذر ماه ۱۳۹۶ در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اختصاصی گروه انرژی ویکی‌پی‌جی، پس از سه دوره برگزاری کنفرانس بین المللی انرژی خورشیدی در محل دانشگاه تهران و در کنار آن ارایه دستاوردهای پژوهشی و صنعتی که با استقبال نسبی شرکت های داخلی روبرو شد، به پیشنهاد دست اندرکاران و فعالان این عرصه مقرر شد که جهت ارتقای سطح عرضه دستاوردها و یافته های صنعتی و پژوهشی بخش نمایشگاهی در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود.

با توجه به اهمیت موضوع و تجربیات قبلی انتظار می رود این نمایشگاه گرچه برای اولین بار در این محل برگزار می شود، از استقبال خوبی برخوردار باشد.

این نمایشگاه مبتنی بر فناوری با ارایه پنل‌های خورشیدی، کابل ها و چراغ های LED خورشیدی و معرفی فناوری های نوین، با حضور ۵۵ شرکت داخلی و سه شرکت خارجی، از کشورهای آلمان، سوئیس و چین ، در فضایی به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع بر پا شده است.

در این نمایشگاه تولید کنندگان و ارایه دهندگان خدمات در این حوزه شرکت کرده و محصولاتی مانند سلول‌ها و صفحات خورشیدی، فناوری فتوولتاییک، سیستم‌های ذخیره سازی انرژی و گرمایش در آن به نمایش در خواهد آمد.

گروه‌های کالایی چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته تهران عبارت اند از : پمپ‌های خورشیدی، مدیریت انرژی، تکنولوژی‌های پایش ، اندازه گیری ، کنترل، اینورتر( مبدل)، لوازم خانگی و آب گرمکن کلکتور آب گرم،پنل و سلول و سیستم‌های تولید همزمان خورشیدی، باطری و ذخیره کننده های خورشیدی، کمپرسورهای DC برای کار در بخچال ها، برهای الکترونیکی برای سیستم‌های تولید برق خورشیدی، طراحی و مهندسی سیستم‌های خورشیدی، انرژی‌های در ارتباط با انرژی‌های خورشیدی از قبیل بیوگاز و غیره، نرم افزار و آزمایشگاه و دوره های آموزشی، نشریات تجاری و باقی سیستم ها و تجهیزات که مرتبط با انرژی‌های خورشیدی…

لازم به ذکر است که در کشور ما می‌توان از صفحه‌های خورشیدی قابل نصب روی سقف ساختمان‌ها و شرکت‌ها در جهت صرفه ‌جویی در انرژی استفاده کرد و هرچند با به کار بردن انرژی خورشیدی نمی‌توان کل برق مورد نیاز یک ساختمان را  تأمین کرد، اما می‌توان با تأمین بخشی از الکتریسیته بخش دیگر را ذخیره کرد.

همچنین، می‌توان از صفحات خورشیدی برای تولید الکتریسیته در جاده‌ها و خیابان‌ها استفاده کرد. در واقع، با توجه به اینکه منابع دیگر تولید انرژی در حال کاهش هستند، استفاده از انرژی خورشیدی راه حل مناسبی برای صرفه جویی در مصرف انرژی است.

در کشور ما انرژی حرارتی خورشید برای مصارف خانگی، صنعتی و نیروگاهی و تبدیل مستقیم پرتوهای خورشید به الکتریسیته با فتوولتاییک کاربرد دارد؛ به همین دلیل، شرکت‌های زیادی در این زمینه شروع به فعالیت کرده‌‌اند و در واقع، برگزاری این نمایشگاه پلی است بین افراد، بازار، صنعت و فناوری صنعت خورشیدی و یکی از اهداف آن این است که سهم انرژی پاک خورشید از تولید انرژی جهان را افزایش دهد.

گفتنی است،چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژی‌ خورشیدی و صنایع وابسته تا ۵ آذر ماه سال ۱۳۹۶ در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی