رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

توزیع ۲۰۵ میلیارد تومان سود یک شرکت فولادی
مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان مطرح کرد:

توزیع ۲۰۵ میلیارد تومان سود یک شرکت فولادی

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: در سال جاری حدود ۲۰۵ میلیارد تومان بابت سود سهام عدالت در مجمع این شرکت تقسیم شده است که تا پایان سال به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: در سال جاری حدود ۲۰۵ میلیارد تومان بابت سود سهام عدالت در مجمع این شرکت تقسیم شده است که تا پایان سال به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از منابع خبری بهرام سبحانی با اشاره به این که شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از شرکت هایی است که طبق قانون بخشی از سهام آن به پرتفوی سهام عدالت اختصاص داده شده است گفت: بر این اساس از سال ۱۳۸۵ تا کنون حدود ۳۶۰۰ میلیارد ریال توسط این شرکت به سهام عدالت پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان افزود: البته از این رقم، حدود ۲۰۶۰ میلیارد تومان به صورت سود نقدی به مشمولان سهام عدالت بابت تسویه اقساط سهام خود در سالهای گذشته پرداخت شده و حدود ۱۳۵۰ میلیارد تومان هم بابت افزایش سرمایه در طرح توزیع سهام عدالت توزیع شده است.

وی بر اساس قانون تجارت شرکتها ۸ ماه فرصت دارند تا سود تقسیمی را میان مشمولان توزیع کنند اضافه کرد: در سالجاری نیز حدود ۲۰۵ میلیارد تومان بابت سود سهام عدالت در مجمع این شرکت تقسیم شده است که تا پایان سال به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

سبحانی در ادامه به اشاره به این که شرکت فولاد مبارکه اصفهان، بزرگترین تولیدکننده ورق تولیدی در خاورمیانه  و بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی در جهان است گفت: این شرکت با سرمایه ثبت شده ۷۵۰۰ میلیارد تومان بزرگترین شرکت بازار سرمایه است که ارزش فعلی آن حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان می باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان این که این شرکت همچنین سهم یک درصدی در تولید ناخالص داخلی و سهم ۵ درصدی در تولید ناخالص داخلی بخش صنعت را دارا است افزود: با توجه به این که ۳۰ درصد سهام این شرکت به سبد سهام عدالت اختصاص داده شده است، این موضوع موجب شده تا سهام عدالت از ارزش خاصی برخوردار باشد.

وی در ادامه در پاسخ به این که چرا تعرفه صادرات فولاد به کشورهای اروپایی افزایش پیدا کرده است اظهار داشت: این اتفاق بدلیل حمایت اروپایی ها از فولادسازان فعال در کشورهای خود انجام شده است.

سبحانی همچنین در خصوص این که چرا در داخل کشور برخی افراد به دنبال این هستند تا تعرفه واردات فولاد به کشور پایین بیاید نیز گفت: اعمال تعرفه یکی از سیاستهایی است که به طور معمول در کشورها برای حمایت از تولید داخلی انجام می شود

بر این اساس با اعمال تعرفه بر کالا و محصولاتی چون فولاد، سود و منفعت برخی افراد سودجو کم می شود و بر این اساس این دسته از افراد تلاش می کنند با ایجاد جو روانی منفی، تعرفه واردات فولاد به کشور را کاهش دهند تا از این رهگذر سود بیشتری را عاید خود کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی