رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

فرصتی بی‌نظیر برای معرفی کالاهای ایرانی به بازار جهانی

مدیرعامل مرکز شماره‌گذاری کالا و خدمات، از امکان ثبت اطلاعات کالاهای ایرانی در بزرگترین پایگاه اطلاعات معتبر و مطمئن محصولات در دنیا (GS۱ Cloud) خبر داد.

مدیرعامل مرکز شماره‌گذاری کالا و خدمات، از امکان ثبت اطلاعات کالاهای ایرانی در بزرگترین پایگاه اطلاعات معتبر و مطمئن محصولات در دنیا (GS۱ Cloud) خبر داد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران، بهزاد عمرانی گفت: امروزه بیش از یک میلیون شرکت، محصولات خود را با کد GTIN که به عنوان فراگیرترین کد شناسایی محصولات در جهان پذیرفته شده معرفی می‌کنند و روزانه بیش از۶ میلیارد تراکنش تجاری براساس این کد در عمده فروشی‌ها، خرده فروشی‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای دنیا انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از همین شناسه می‌توان سیستم‌های ارزش‌افزوده دیگری در حوزه‌های خرده‌فروشی، عمده فروشی، تامین، پخش و توزیع کالا و نیز تجارت الکترونیکی ایجاد نماید، اظهارداشت: در واقع GS۱ Cloud یک سامانه بین‌المللی استاندارد و قابل اطمینان محصولات است که براساس اطلاعات صحیح، موثق و اصیلی که در خود دارد، جعل اطلاعات را به حداقل رسانده و خدمات متعددی را در بستر B۲B و B۲C به کلیه ذینفعان زنجیره‌های عرضه، تأمین و تقاضا ارائه می‌دهد.

عمرانی با تأکید بر اینکه GS۱ Cloud از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی شروع به ارائه خدمات خواهد کرد و در فاز اول، هفت مشخصه اصلی و مورد نیاز متقاضیان برای بیش از ۵۰ میلیون کد کالا را ارائه خواهد نمود، توضیح‌داد: شماره جهانی قلم کالای تجاری(GTIN)، نام شرکت تولیدکننده یا مرجع عرضه‌کننده، بِرند یا نام تجاری محصول، شرح کالا(توضیحات نوشته شده روی سطح یا بسته بندی کالا)، تصویر محصول با وضوح متوسط، بازارهای هدفی که محصول در آنها توزیع می‌شود و گروه کالایی یا طبقه‌بندی محصول براساس ساختار استاندارد و بین‌المللی، هفت مشخصه اصلی ارائه شده در این بانک می باشد.

وی در توضیح مزایای این سامانه گفت: شناسایی کدهای GTIN اصیل و معتبر و حذف کدهای غیرمعتبر و جعلی امکان جستجوی اطلاعات کالا برای خریداران عمده و جزئی در سراسر جهان و همچنین ایجاد سرویس‌های ارزش‌افزوده و اپلیکیشن‌های کاربردی برای تسهیل فرایندهای تأمین و فروش محصول در شرکت‌ها از جمله مزایای این سامانه است.

مدیرعامل مرکز شماره گذاری کالا و خدمات ایران با بیان اینکه عضویت در GS۱ Cloud رایگان است، تاکیدکرد: کلیه عرضه کنندگان کالا که برای محصولات خود از مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران، کد گرفته اند می‌توانند با مراجعه به پرتال مرکز و ورود به داشبورد مدیریتی فقط با چند کلیک ساده محصولات خود را در سامانه فوق جهت رویت در سراسر جهان بارگذاری نمایند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۸۰ هزار شرکت عضو GS۱ ایران بوده و تاکنون ۴۵۰ هزار کد برای محصولات خود اخذ نموده‌اند که این امکان به تازگی برای تمامی اعضای مرکز مهیا شده و بهره گیری ایشان از سرویس فوق رایگان می‌باشد.

وی با بیان اینکه حضور شرکت‌های ایرانی در این پروژه عظیم بین‌المللی، به نوعی منجر به بازاریابی و تبلیغ محصولات ایرانی در دنیا می‌شود، گفت: به تعبیری GS۱ Cloud یک ویترین مجازی عظیم و بزرگترین نمایشگاه محصولات در دنیاست که روزانه میلیون‌ها نفر در آن، اطلاعات مورد نظر خود را جستجو می‌کنند و فرصتی مغتنم برای شرکت‌های ایرانی است که به نوعی برای محصولات خود بازاریابی و تبلیغات رایگان در سطح جهانی انجام دهند و می‌توان از این ابزار برای توسعه بازارهای هدف بین‌المللی و اقتصاد ملی کمک گرفت.

عمرانی در پایان از مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران به عنوان یکی از فعال‌ترین و پیشروترین نمایندگان سازمان جهانی GS۱ در منطقه نام برد و افزود: این مرکز با ایجاد سامانه‌های نرم‌افزاری، زیرساخت لازم برای حضور موفق شرکت‌های ایرانی در بازارهای جهانی از طریق  GS۱ Cloud  را فراهم کرده تا تولیدکنندگان ایرانی با استفاده این فرصت طلایی، بتوانند محصولات خود را به کلیه مصرف‌کنندگان عمده و خرد در داخل و خارج از کشور عرضه کنند.

بر اساس این گزارش، تمامی عرضه کنندگان کالا و محصولات ایرانی جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از این بستر منحصر بفرد می‌توانند به پرتال مرکز به آدرس portal.gs۱ir.org مراجعه و یا با مرکز تماس به شماره‌های ۱۴- ۸۸۹۲۴۶۰۵ ارتباط برقرار نمایند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی