رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

اعزام تیم کارشناسی مهندسان به مناطق زلزله دیده

رییس نظام مهندسی ساختمان مازندران ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان و بازماندگان زلزله غرب کشور ، از اعزام تیم کارشناسی مهندسان به مناطق زلزله زده خبر داد.

رییس نظام مهندسی ساختمان مازندران ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان و بازماندگان زلزله غرب کشور ، از اعزام تیم کارشناسی مهندسان به مناطق زلزله زده خبر داد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات  ویکی پی جی ، روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به عمق خسارات جانی و مالی به شهروندان بویژه در استان کرمانشاه در پی زلزله اخیر اظهار داشت: مسکن از نیازهای اولیه هر شخص می باشد و با توجه به اینکه جهت تهیه این نیاز هزینه نسبتا بالایی به میزن توانایی های افراد صرف می شود، آوار شدن این سرپناه بر سر مردم و بی خانمان شدن و از دست دادن اعضای خانواده به هیچ طریقی قابل جبران نیست.

وی با اشاره به زلزله های ورزقان، رودبار و بم اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور ما بر روی گسل زلزله واقع شده و وقوع این بلایای طبیعی گریز ناپذیر است باید اقدامات و مطالعات هدفمند و منسجمی از سوی هر یک از دستگاه ها و نهادها در جهت کاهش حداقلی خسارات این حوادث غیرمترقبه صورت گیرد.

فرصت ادامه داد: نظام مهندسی ساختمان مازندران به عنوان سازمان حرفه ای و تخصصی در صنعت ساختمان ، با تشکیل تیم کارشناسی از مهندسان هفت رشته ساختمانی در تدارک اعزام این تیم به مناطق زلزله زده و بررسی و مستندسازی آسیب های وارده به ساختمان ها و اماکن شهری است .

وی افزود:پس از بررسی مستندات گرداوری شده ،نتایج علمی این بازدید در قالب طرح پژوهشی در اختیار پژوهشکده ها ، مراکز آموزشی و سازمان ها و نهادهای مرتبط قرار خواهد گرفت.

رییس نظام مهندسی ساختمان مازندران با تاکید بر رسالت سازمان در رخدادهای اجتماعی بیان داشت: از دست دادن صدها تن از هموطنان در این حادثه موجب تاثر جامعه مهندسی استان شد که به منظور مشارکت در کمک رسانی به بازماندگان ، کانکس هایی با کارکرد بهداشتی و زیست محیطی جهت استفاده در سکونت گاه های موقت به منظور بهره برداری ۱۵۰۰ نفر در دست تهیه می باشد.

فرصت افزود: کمک هاي انسان دوستانه پرسنل اين سازمان نيز در قالب مواد غذايي و بهداشتي صبح امروز به مناطق زلزله زده ارسال شد.

وی افزود: تمامی دفاتر نمایندگی این سازمان در شهرهای استان تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۲۹آبان ماه، آماده دریافت کمک های غیرنقدی اعضا می باشند .

روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی هم اعلام کرد: مهندس حسین کامران دیسفانی ضمن عرض تسلیت به خانواده های جانباختگان این فاجعه اسفبار و ابراز تاسف از وقوع این حادثه، گفت: تخریب شمار زیادی از ساختمان های مسکونی و ابنیه و جانباختن عده ای از هموطنان عزیزمان و مجروح شدن شمار دیگری از آنان باعث دردمندی همه هموطنان است.

بر این اساس، بر خود فرض می دانیم تا ضمن ابراز همدردی، اعلام نمائیم که این سازمان مصمم است تا با اعزام تیمی از کارشناسان به همراه کمک های مورد نیاز در منطقه، ضمن بررسی وضعیت منطقه نسبت به کارشناسی علل تخریب ساختمان ها بپردازد.

بر اساس گزارش ها، شدت زلزله ۷.۳ ریشتری که بوقوع پیوسته، خسارات زیادی به بار آورده بدین جهت بررسی عوامل مختلف که مربوط به حوزه ساخت و ساز و رعایت مقررات ملی ساختمان می باشد، می تواند ما را در شناسایی نقاط ضعف در این حوزه و پیشگیری از حوادث اینچنین یاری و جلوی مشکلات بعدی را بگیرد .

وی اظهار داشت: تیم کارشناسان فنی و مهندسی این سازمان، ضمن بازدید از مناطق زلزله زده، اقلام ضروری مورد نیاز از قبیل پتو، چادر و … را نیز که از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی تهیه و ارسال گردیده به زلزله زدگان اهدا کردند.

کامران افزود: امیدواریم علل تخریب بناهای غیر استاندارد و گزارشاتی که از سوی این تیم ارائه می گردد بتواند نقاط ضعف ساخت و سازها را شناسایی والزام به رعایت مقررات ملی ساختمان را مورد تأکید قرار داده و در خصوص آموزش و ترویج آن به مهندسان مفید و موثر واقع گردد.

کامران در پایان با اعلام اینکه همه ما در قبال حادثه رخ داده مسئولیم، همت و تلاش مردم و مسوولین را تسکین دهنده الام حادثه دیدگان دانست.

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان از اعلام آمادگی همکاری بازرسان گاز و مجریان لوله کشی گاز با حادثه دیدگان کرمانشاه خبر داد.

روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان هم اعلام کرد: محمدرضا طالب زاده ضمن عرض تسلیت به حادثه دیدگان زلزله ۲۱ آبان ماه غرب کشور گفت: گروه تخصصی مکانیک سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان ضمن اعلام همدردی با خانواده های حادثه دیده، قصد دارد با مشارکت اعضای سازمان، جمعی از بازرسان گاز و مجریان لوله گاز را به منظور ایمن سازی و نشت یابی اماکن مسکونی به مناطق حادثه دیده اعزام نماید.

وی ادامه داد: این تصمیم براساس رعایت اخلاق حرفه ای و درخواست اعضا گروه تخصصی مکانیک به منظور همکاری در امر بازرسی مبنی بر خدمت رسانی به کلیه هموطنان در برخورداری از نیازهای ضروری تاسیسات گرمایشی ساختمان و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه اتخاذ شده است.

عضو مکانیک هیات مدیره نظام مهندسی خوزستان خاطر نشان کرد: پس از طرح موضوع با اتحادیه مجریان لوله کشی گاز که با استقبال آنان همراه بود مقرر شد که اتحادیه یاد شده نسبت به اعزام داوطلبانه مجریان لوله کشی گاز اقدام نماید.

وی تصریح کرد: این سازمان در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی و همکاری با مصیبت دیدگان زلزله مناطق غربی کشور برنامه ریزی های متعددی انجام داده که امیدوار است با مشارکت اعضا، زمینه کاهش آلام مردم آن منطقه بوجود آید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی