رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

استقرار سیستم های تصفیه سیار آب در مناطق زلزله زده

وزیر نیرو، از رفع کدورت آب نقاط زلزله زده، با استقرار سیستم های تصفیه سیار آب خبر داد.

وزیر نیرو، از رفع کدورت آب نقاط زلزله زده، با استقرار سیستم های تصفیه سیار آب خبر داد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان با تاکید بر اینکه آب و برق مناطق زلزله زده در شرایط مناسبی قرار گرفته است، گفت: پس از وقوع زلزله، بیش از ۱۳ شهر و ۴۸۰ روستای منطقه، تحت تاثیر قرار گرفته بود که به همین دلیل، تخریب‌های وسیعی به تاسیسات آب و برق، نیروگاهها، پست های توزیع، ایستگاه های پمپاژ، منابع آب و شبکه های شهری منطقه نیز وارد شده بود.

وی افزود: با تلاش شبانه‌روزی سازمان‌های مستقر در کرمانشاه و استان های معین، شرایط آب و برق منطقه به وضعیت مناسبی رسیده است و تاکنون چهار هزار چادر در نقاط مختلف برق دار شده است.

اردکانیان ادامه داد: با توجه به اینکه آب مناطقی همچون سرپل ذهاب، از چشمه تامین می شود، به علت بروز پس لرزهای متعدد شاهد کدورت آب در برخی از نقاط هستیم که با استقرار سیستم های تصفیه سیار، در حال رفع مشکل کدورت آب هستیم.

وزیر نیرو افزود: آبی که در شبکه در اختیار مردم قرار می گیرد، آب مطمئن و باکیفیت است و در نقاطی هم که آب از استاندار لازم برخوردار نباشد، آب به صورت بسته بندی توزیع می‌شود.

وی در پایان گفت: دستگاه‌های تحت پوشش وزارت نیرو در صنعت آب و برق، در همکاری نزدیک با سازمان‌های تصمیم گیرنده، در تلاش هستند خدمات و سرویس های لازم مردم مناطق زلزله زده را به شکل مناسبی ارائه کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی