رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June

استفاده از بورس برای توسعه صنایع معدنی
مهدی کرباسیان مطرح کرد:

استفاده از بورس برای توسعه صنایع معدنی

مهدی کرباسیان، رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: باید از ابزار بورس برای توسعه طرح های معدنی و صنایع معدنی استفاده کرد.

مهدی کرباسیان، رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: باید از ابزار بورس برای توسعه طرح های معدنی و صنایع معدنی استفاده کرد.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس  ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب گفت: بخش خصوصی به دلیل ریسک زیاد در بخش معدن، زیاد وارد سرمایه گذاری ها نمی شود و درنتیجه برای کاهش ریسک، باید دولت در این موضوع ورود کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، در مناطق مختلف نظیر لرستان، آذربایجان غربی و کهکیلویه و بویر احمد طرح ها تعریف شده اند که نیازمند استفاده از ابزار بورس برای توسعه این طرح ها و نیز ایجاد طرح های جدید است.

رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به نقش بورس در توسعه کشور گفت: چاپ اوراق مشارکت ارزی و ریالی، صندوق پروژه فروش کل محصولات در بورس کالا و حمایت از شرکت های سهامی عام و پذیرش آنها در بورس، به سلامت اقتصادی و توسعه کشور کمک می کند که بورس‌در این زمینه نقش پررنگی دارد.

وی ادامه داد: اگر خواستار توسعه سیستم بانکی هستیم، باید بورس ما جسورتر، باشهامت بیشتر و با تصمیم گیری بهتر کار خود را انجام دهد و باید دولت هم در این زمینه به کمک بورس آید. البته باید ریسک آن را هم بپذیرد.

کرباسیان با بیان اینکه سرمایه معدنی ایران قبل از سال ۹۳، حدود ۷۰۰ میلیارد دلار بوده است، گفت: این عدد تقریبی است و پیش بینی ما این است که با اکتشافات جدید، این عدد می تواند به ۲ برابر برسد.

وی ادامه داد: فعالیت های اکتشافی انجام شده تاکنون اغلب رو زمینی بوده و بالاترین عمق معادن اکتشافی، ۳۰۰ متر است که به معادن زغال سنگ تعلق دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی