رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

دست به کاری چین برای توقف اتلاف انرژی تجدیدپذیر

چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ مانع از اتلاف نیروی تولیدی بخش انرژی تجدیدپذیر شود.

چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ مانع از اتلاف نیروی تولیدی بخش انرژی تجدیدپذیر شود.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از ایسنا، نیروی تولیدی نیروگاه‌های بادی، خورشیدی و آبی اغلب هدر می‌رود زیرا ظرفیت انتقال کافی برای جذب آن وجود ندارد و به نرخ‌های اتلاف بالا به خصوص در شمال غربی چین منجر شده است.

اداره ملی انرژی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که نرخ استفاده از نیروگاه‌های هیدروپاور در استان‌های جنوب غربی یونان و سیچوان بایستی تا سال ۲۰۱۷ به حدود ۹۰ درصد برسد.

این سازمان انتظار دارد در سال ۲۰۱۷ میزان اتلاف نیروی بادی در استان‌های شمال غربی گانسو و شین‌جیانگ به حدود ۳۰ درصد و در مناطق شمال شرقی جیلین، هیلونگ جیانگ و مغولستان داخلی حدود ۲۰ درصد کاهش پیدا کند.

همچنین اتلاف نیروی خورشیدی در استان‌های گانسو و شین‌جیانگ باید امسال به پایین حدود ۲۰ درصد و در شانکسی و کین گای به پایین ۱۰ درصد محدود شود.

نیروی تولیدی نیروگاه‌های بادی و خورشیدی در سایر مناطق چین امسال به اهدافی که اداره ملی انرژی سال گذشته تعیین کرده بود، خواهند رسید.

چین وعده داده است سهم مصرف نیروهای غیرسوخت فسیلی و تجدیدپذیر را تا سال ۲۰۲۰ به ۱۵ درصد از کل سبد انرژی و تا سال ۲۰۳۰ به ۲۰ درصد آن افزایش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، همچنین چین اعلام کرده که بازار تجارت انرژی را گسترش داده و ظرفیت انتقال نیروی بین‌منطقه‌ای را به منظور افزایش مصرف انرژی تجدیدپذیر و کاهش وابستگی به زغال سنگ افزایش می‌دهد.

ظرفیت نیروگاه‌های زغال سوز در چین تا سال ۲۰۲۰ به ۱۱۰۰ گیگاوات محدود خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی