رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

جلوی خام فروشی مواد معدنی باید گرفته شود

رییس سازمان صنعت ومعدن استان کرمان گفت: اجازه ندهیم تولیدات معادن به صورت خام فروخته شود، برای رونق تولید استان باید یارانه و تسهیلات بدهیم.

رییس سازمان صنعت ومعدن استان کرمان گفت: اجازه ندهیم تولیدات معادن به صورت خام فروخته شود، برای رونق تولید استان باید یارانه و تسهیلات بدهیم.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، حسینی نژاد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت:در کنار معادن ذغالسنگ شهرستان کوهبنان تعدادی معادن دیگر نیز وجود دارد که سرب و روی، خاک نسوز و غیره از جمله آنهاست که با راه اندازی و فعالیت می توان زمینه اشتغال بیشتری را رقم زد.
وی افزود: با وجود معادن غنی در شهرستان آینده ای روشن پیش رو داریم، گرچه سال های متمادی در صنعت ذغال سرمایه گذاری شده و امروز هم در معادن سرب و روی باید فعالیت جدی صورت گیرد.

حسینی نژاد تصریح کرد: کار اکتشاف و استخراج در معادن سرب و روی آغاز شده که در راستای راه اندازی کارخانه فرآوری نیز با استفاده از وجود سرمایه گذاری بخش خصوصی بادی اقدام شود تا هم از خام فروشی ممانعت و هم زمینه برای کار و اشتغال جدید فراهم شود.

وی اظهار کرد: اجازه ندهیم تولیدات معادن به صورت خام فروخته شود، برای رونق تولید استان باید یارانه تسهیلات بدهیم و گردش مالی واحدهای تولیدی را در بانک های استان قرار دهیم تا در پرداخت تسهیلات دست بانک ها بازتر شود.

وی عنوان کرد: اگر ظرفیت های معادن را بتوانیم هدایت کنیم، افزایش بهره وری را شاهد خواهیم بود، پس بجاست سرمایه گذاران پهنه ها را در راستای اکتشاف قرار دهند در غیر این صورت در اختیار کسانی که فعالیت دارند قرار خواهد گرفت.
حسینی نژاد ادامه داد: در معادن سرب و روی شهرستان های کوهبنان و راور ذخیره ای در حد ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن را داریم که زمینه برای احداث کارخانه در استان در این زمینه فراهم است.

وی تصریح کرد: مواد اولیه در منطقه وجود دارد، لذا زمینه برای احداث کارخانه فرآوری سرب و روی وجود دارد که این خود گویای حقیقتی است که ظرفیت تولید شمش در منطقه شدنی است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی