رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تشکیل فوری کارگروه برای توانمندسازی بافت‌های فرسوده

به دنبال برگزاری نشست دوجانبه انبوه‌سازان با وزیر راه وشهرسازی، انبوه سازان ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری این جلسات، تاکید کردند که مقررشده است که کارگروه هایی در اسرع وقت برای موضوع توانمندسازی بافت‌های فرسوده ونیز قانون پیش فروش ساختمان تشکیل شود.

به دنبال برگزاری نشست دوجانبه انبوه‌سازان با وزیر راه وشهرسازی، انبوه سازان ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری این جلسات، تاکید کردند که مقررشده است که کارگروه هایی در اسرع وقت برای موضوع توانمندسازی بافت‌های فرسوده ونیز قانون پیش فروش ساختمان تشکیل شود.

به گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی به نقل از صما، یک عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران و نیز دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور، ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری این جلسات که به گفته آنها سبب ایجاد تعامل وهم افزایی بین بخش خصوصی و دولت به منظور تحقق اهداف مربوط به حوزه مسکن می شود درعین حال تاکید کردند که مقررشده است که کارگروه هایی در اسرع وقت برای موضوع توانمند سازی بافت‌های فرسوده ونیز قانون پیش فروش ساختمان تشکیل شود.

پیش‌فروش مسکن و احیای بافت‌ فرسوده دو موضوع مهم نشست

در این زمینه فرشید پورحاجت – دبیرکانون سراسری انبوه‌سازان کشور درگفت وگو با «صما» با بیان اینکه جلسه مذکور بر دو محور اساسی درباره روش‌های احیای بافت‌های فرسوده و نیز لایحه مربوط به قانون پیش فروش ساختمان متمرکز بوده است تاکید کرد: با توجه به اینکه یکی ازموانع اصلی تولید انبوه مسکن معضلات و نقاط کور مربوط به قانون پیش فروش ساختمان است و با در نظر گرفتن اینکه وزارت راه لایحه‌ای را برا ی رفع نقاط ضعف این قانون درنظر گرفته است، در نتیجه در این جلسه از انبوه سازان درباره این لایحه نظر خواهی شد.

وی با بیان اینکه درهمین حال دراین جلسه توانمندسازی بافت‌های فرسوده ونیز بافت‌های حاشیه شهرها نیز به بحث وتبادل نظر گذاشته شد تاکید کرد: با توجه به اینکه احیای بافت‌های فرسوده و نیز بافت‌های حاشیه شهرها از جمله مواردی است که جز سیاست های اصلی وزارتخانه راه در امرمسکن است و با درنظرگرفتن اینکه انبوه‌سازن به عنوان بازوی اجرایی درعرصه اجراء دراین امر نقش آفرینی می‌کنند، درنتیجه دراین زمینه موارد مربوط به بحث وتبادل نظرگذاشته شد.

دبیرکانون سراسری انجمن انبوه‌سازان کشور درعین حال با تاکید براینکه باتوجه به اینکه مساله پیش فروش مسکن ونیز احیای بافت‌های فرسوده به عنوان دو موضوع مهم درحوزه مسکن قلمداد می شود درنتیجه مقررشد که در اسرع وقت کارگروه‌های درباره این دوموضوع تشکیل شود.

در این جلسه هیچ صحبتی از شرایط اعطای تسهیلات مطرح نشد

همچنین ایرج رهبر- عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران نیز درگفت وگو با خبرنگار «صما» با تاکید براینکه نشست مذکور سه شنبه شب در محل ساختمان وزارتخانه راه وشهرسازی برگزار شد گفت: دراین نشست درباره موضوعات مختلفی نظیر روند احیای بافت‌های فرسوده، سود تسهیلات مسکن مهر و نیز قانون پیش فروش ساختمان، بحث وتبادل نظر صورت گرفت .

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه مقررشده است که این جلسات در روزهای آتی نیز برقرارشود و وزیر راه قول مساعد برای تداوم این نشست ها را داده است درعین حال درباره خبری که برخی خبرگزاری ها منتشر کرده بودند گفت: به هیچ وجه دراین جلسه شرط اعطای تسهیلات،سپرده گذاری در بانک مسکن مطرح نشد بلکه این امر صرفا به منزله ای توصیه ای بود که ازسوی مدیرعامل بانک مسکن مطرح شد.

وی گفت: مدیرعامل بانک مسکن توصیه کرد که بهتراست انبوه سازان به جای اینکه حساب‌های خود را درسایر بانک‌ها افتتاح کنند، به منظور ساخت وساز دربافت‌های فرسوده،حساب خود را نزد بانک مسکن افتتاح کنند که درپاسخ به این توصیه، انبوه‌سازان نیز عنوان کردند که اکثر حساب‌های آنها در حساب بانک مسکن متمرکز است.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران درعین حال با بیا ن اینکه درجلسه مذکور، افزایش سود تسهیلات مسکن مهرمورد اعتراض انبوهسازان بود گفت:پس ازاینکه این مساله را با وزیر راه وشهرسازی درمیان گذاشتیم، ایشان با مکاتبه‌ای دستور دادند که سود تسهیلات مسکن مهر مطابق شیوه‌های قبل محاسبه شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی