رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

وجود چاه‌های غیرمجاز بحرانی در کشور

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت : وجود چاه‌های غیرمجاز در کشور به بحرانی تبدیل‌شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت : وجود چاه‌های غیرمجاز در کشور به بحرانی تبدیل‌شده است.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی محمد حاج رسولی‌ها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه وجود چاه‌های غیرمجاز در کشور به بحرانی تبدیل‌شده است گفت : مردم استان سمنان به این موضوع پی بردند که استان با کمبود منابع آبی مواجه است و لذا در این زمینه چندان مشکل جدی وجود ندارد.

وی افزود : تمهیداتی اندیشیده شده است تا در قالب آب برنامه‌ریزی که به شهرستان‌ها و دشت‌ها ابلاغ می‌شود و همچنین با همفکری کشاورزان مدیرت دشت‌ها انجام شود.

وی با بیان اینکه این وضعیت در استان‌های مختلف متفاوت است به وضعیت استان سمنان درزمینهٔ چاه‌های غیرمجاز اشاره کرد و گفت: در استان سمنان چون از ابتدا در تنگنای آبی قرار داشته است و کنترل بیشتری صورت می‌گرفته و همچنین کشاورزان همکاری خوبی داشتند مشکل چاه‌های غیرمجاز جدی نیست.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در صورت تأمین اعتبار سد نمرود تا پایان سال آبگیری می‌شود.

حاج رسولی‌ها از رایزنی‌های صورت گرفته برای تأمین اعتبار برای تکمیل سد نمرود خبر داد و گفت: در صورت اختصاص اعتبار ۳۰۰ میلیون ریالی از محل اعتبارات حوادث غیرمترقبه آبگیری سد نمرود امسال انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی برای تأمین منابع آبی گرمسار راهی به جز تکمیل و انتقال آب از سد نمرود و استفاده از سیلاب‌ها وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اضافه کرد: در ۲ سال گذشته شاهد رکود درزمینهٔ احداث سد نمرود بودیم که اخیراٌ با تغییر پیمانکار سرعت ساخت در این پروژه بالا رفته است.

حاج رسولی‌ها به برخی از مشکلات موجود در روند احداث این سد اشاره کرد و گفت: عمده مشکلات موجود در بحث تملک بوده و همچنین تأمین اعتبار است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی